St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2013
  May 2013 Saturday-Sunday Morning Races - 5/18/2013 to 5/19/2013   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 5  Girls 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cardwell, Summer        8 LWRY                47.01      45.13  
  2 Morgan, Michelle        8 LOLL                47.48      45.71  
  3 Feneide, Gabrielle      8 LRSA              1:01.74    1:02.99  
  4 Scott, Bailey           7 TYS               1:10.00    1:03.52  
  5 Blythe, Malia           8 TYS                    NT    1:04.71  
  6 Mandzik, Amaja          6 SPA               1:17.11    1:08.06  
  7 Brizard, Sylene         8 LOLL              1:06.38    1:09.34  
  8 Beorlegui, Brinley      6 LRSA                   NT    1:23.21  
 
 Event 5  Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ballash, Audrey        10 LOLL                41.30      40.80  
  2 Eurell, Victoria       10 PYP                 45.04      42.82  
  3 Sprague, Alex          10 LOLL                47.31      44.01  
  4 Forrister, Emma         9 SPA                 44.20      44.08  
  5 Aguirre, Suzanne        9 LWRY                50.09      45.69  
  6 Grant, Maslin          10 SPA                 46.10      46.02  
  7 Ewald, Amber            9 LOLL                44.95      46.14  
  8 Vasilakos, Rachel      10 TBAY                50.56      46.77  
  8 Hoback, Graceanne      10 LOLL                47.76      46.77  
 10 Grimme, Chloe          10 LOLL                   NT      46.92  
 11 Cosgrove, Elise         9 LWRY              1:01.57      47.67  
 12 Roman, Alexis          10 SPA                 46.34      48.09  
 13 Scott, Taylor          10 TYS                 56.16      48.21  
 14 Stevenson, Modena      10 TYS                 55.00      48.33  
 15 Livesey, Chase         10 WCA                    NT      49.15  
 16 Hoyt, Abigail          10 SPA                 49.41      49.55  
 17 Hudson, Hannah          9 TYS                    NT      50.14  
 18 Kowalski, Meira        10 SPA                    NT      50.36  
 19 Castellano, Olivia     10 SPA                 49.30      50.51  
 20 Steele, Camryn         10 LOLL                   NT      50.72  
 21 Baker, Mya             10 SPA                 49.44      51.20  
 22 Kies, Kayla             9 SPA                 50.56      51.53  
 23 Fonnotto, Leah          9 LOLL                52.05      52.31  
 24 Zimmerman, Anna        10 LWRY                   NT      52.84  
 25 Hyun, Charlotte        10 LRSA                52.71      54.65  
 26 Duval, Phoebe           9 LWRY              1:03.42      55.07  
 27 Walker, Sierra         10 WCA                    NT      55.51  
 28 Corson, Caroline        9 SPA                    NT      55.96  
 29 Hernandez, Olivia      10 TYS                    NT      56.10  
 30 Hilt, Sydney           10 LRSA                   NT      57.25  
 31 Miller, Autumn         10 SPA                 58.29      58.59  
 32 Ahuja, Samia            9 CAT               1:03.20      59.35  
 33 Orlando, Olivia        10 LRSA                   NT    1:00.48  
 34 Kennedy, Genevieve     10 SCST                55.08    1:00.89  
 35 Praveen, Siyona         9 TBAY              1:02.98    1:01.38  
 36 Westphal, Riona        10 SCST                59.02    1:06.80  
 37 Cappel, Katie           9 TYS                    NT    1:09.78  
 
 Event 5  Boys 8 & Under 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lekov, Arthur           8 TYS                    NT      51.29  
  2 Thatavakorn, Brandon    7 TYS                    NT      54.22  
  3 Finster, Ryan           8 SPA                    NT      55.26  
  4 Karpur, Rahul           7 TBAY                52.64      57.72  
  5 Ling, Jonathan          7 CAT                    NT    1:01.29  
  6 Farmer, Jeffrey         8 TYS                    NT    1:01.52  
  7 Thatavakorn, Sean       6 TYS                    NT    1:04.98  
  8 Ferrebee, Martin        8 TYS               1:15.00    1:05.03  
  9 Baden, Bryson           8 SPA                    NT    1:10.63  
 10 Hynson, Corbin          6 LRSA                   NT    1:19.25  
 11 Weaver, Michael         6 SPA               1:44.00    1:34.48  
 
 Event 5  Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Carpenter, Seth        10 LOLL                40.89      41.11  
  2 Burns, Joey            10 TBAY                   NT      41.97  
  3 Ramsey, Zuri           10 CAT                 40.51      42.58  
  4 Roth, Kenny            10 TYS                    NT      42.69  
  5 Karpur, Rishi           9 TBAY                43.01      44.17  
  6 Brown, Timmy            9 WCA                 49.06      45.30  
  7 Nie, Dylan             10 CAT                 49.79      46.13  
  8 Peng, David             9 TYS                 56.26      46.43  
  9 Newsome, Royce          9 CAT                 59.93      47.86  
 10 Alvarado, Lucas        10 TYS                    NT      48.35  
 11 Gomez, Matthew         10 TYS                 55.00      49.16  
 12 James, David            9 UNAT                48.95      52.65  
 13 Coy, Peyton             9 UNAT              1:02.78      58.29  
 14 Morgan, Glynn          10 TBAY                58.96      59.75  
 15 Zappone, Anthony        9 LRSA              1:11.86    1:03.75  
 16 Wloczewski, Cole        9 TYS                    NT    1:05.13  
 17 Roszel, Dalton         10 LRSA                   NT    1:06.16