St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2013
  May 2013 Saturday-Sunday Morning Races - 5/18/2013 to 5/19/2013   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 11  Girls 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Cardwell, Summer        8 LWRY                51.40      47.48  
  2 Pinkos, Catherine       8 TYS                    NT      56.70  
  3 Hallas, Morea           8 SPA                    NT      58.56  
  4 Ramsey, Jahzara         7 CAT               1:02.60    1:05.57  
  5 Feneide, Gabrielle      8 LRSA                   NT    1:06.18  
 -- Case, Sarah             8 TYS               1:03.75         DQ  
 -- Blythe, Malia           8 TYS                    NT         DQ  
 
 Event 11  Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Aguirre, Suzanne        9 LWRY                41.42      38.77  
  2 Forrister, Emma         9 SPA                 44.20      43.25  
  3 Grant, Maslin          10 SPA                 44.38      46.76  
  4 Pyhel, McKENZIE         9 SPA                 57.26      47.37  
  5 Roman, Alexis          10 SPA                 51.65      49.16  
  6 Fonnotto, Leah          9 LOLL                53.79      49.65  
  7 Cosgrove, Elise         9 LWRY                   NT      50.97  
  8 Kowalski, Meira        10 SPA                    NT      51.00  
  9 Kennedy, Genevieve     10 SCST                49.75      51.75  
 10 Viswanathan, Diya       9 TBAY                58.86      52.54  
 11 Hyun, Charlotte        10 LRSA                55.50      54.81  
 12 Vivirito, Kenzie       10 TYS                    NT      54.96  
 13 Hoyt, Abigail          10 SPA                    NT      55.00  
 14 Westphal, Riona        10 SCST                59.68      56.56  
 15 Hernandez, Olivia      10 TYS                    NT      59.76  
 16 Miller, Autumn         10 SPA               1:07.90    1:17.71  
 -- Vasilakos, Rachel      10 TBAY                51.44         DQ  
 -- Hilt, Sydney           10 LRSA                   NT         DQ  
 -- Baker, Mya             10 SPA                    NT         DQ  
 -- Castellano, Olivia     10 SPA               1:04.19         DQ  
 
 Event 11  Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schrader, Ashley       12 PYP                 33.51      34.19  
  2 Cianciolo, Christina   11 SPA                 33.66      34.93  
  2 Molinaro, Grace        12 CAT                 34.78      34.93  
  4 Walkup, Julia          12 TBAY                35.35      35.10  
  5 Ward, Taylor           12 LOLL                36.36      35.75  
  6 Emerson, Taylor        12 SPA                 36.74      36.56  
  7 Iafe, Natalie          12 WCA                 36.52      36.90  
  8 McCloskey, Romina      11 TYS                 37.92      37.06  
  9 Hernandez-Flores, Ale  11 CAT                 36.57      37.81  
 10 Butler, Bayleigh       12 SPA                 49.72      38.17  
 11 Flanagan, Anna         12 SPA                 37.11      38.53  
 12 Walker, Kate           11 UNAT                41.88      38.54  
 13 Scott, Jordan          12 TYS                 40.47      38.73  
 14 Bruce, Kaylee          12 LOLL                40.08      39.01  
 15 Pyhel, Madison         11 SPA                 49.60      39.44  
 16 Forrister, Ana         11 SPA                 39.90      39.52  
 17 Williams, Taylor       12 WCA                    NT      39.68  
 18 Gran, Paige            12 TYS                 46.56      39.87  
 19 Khunduang, Pearl       12 TYS                    NT      39.89  
 20 Palsha, Gracelyn       11 SPA                 39.63      39.99  
 21 Helgeson, Sarah        12 PYP                 41.20      41.79  
 22 Ferrandino, Gabriella  12 TBAY                   NT      42.20  
 23 Johnson, Kyra          12 TYS                 47.62      42.96  
 24 Lawniczak, Amanda      12 TYS                 44.62      43.11  
 25 Sawl, Anne             12 LOLL                   NT      45.93  
 26 Rau, Elizabeth         12 SPA                    NT      47.24  
 27 Dunn, Sarah            11 TYS                    NT      50.19  
 28 Camp, Emery            11 SPA                    NT      51.45  
 29 Kazerounian, Hannah    11 SPA                    NT      51.54  
 30 Murphy, Hailey         12 TYS                    NT      51.84  
 31 Rindo-Thompson, Trini  12 LOLL                   NT      53.13  
 32 Singh, Amy             11 SPA                 56.21      54.51  
 33 Carr, Aubrey           12 SPA               1:01.23      56.27  
 34 Clary, Stephanie       11 SCST                53.67      57.38  
 35 Crone, Savannah        11 TYS                    NT      58.81  
 36 Merrill, Trinity       11 TYS                 55.00    1:01.74  
 -- Steele, Reagan         12 LOLL                   NT         DQ  
 -- Chinn, Jordan          11 TYS               1:15.00         DQ  
 -- Lenoir, Makenna        11 SCST                45.32         DQ  
 
 Event 11  Women 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Knowles, Casey         14 UNAT                33.09      32.16  
  2 Hernandez, Stephanie   13 CAT                 33.31      32.81  
  3 Burrows, Amanda        14 SPA                 33.27      33.92  
  4 Bachand, Rachel        15 TBAY                36.03      34.07  
  5 Kubel, Ashley          14 TYS                 37.49      34.46  
  6 Hylton, Sarah          14 SPA                 35.00      34.84  
  7 Rau, Molly             15 SPA                 35.28      35.27  
  8 Coundouriotis, Monica  16 SPA                 35.67      35.38  
  9 Blethroad, SallieMae   15 TBAY                36.00      35.83  
 10 Schuerman, Malorie     15 LWRY                38.17      36.14  
 11 Lenczden, Paige        16 TYS                    NT      36.55  
 12 Chang, Kimmy           14 TYS                    NT      37.23  
 13 Gottman, Montana       13 TBAY                42.50      38.26  
 14 Reese, Mackenzie       13 WCA                    NT      38.39  
 15 Rennhack, Esther       16 LWRY                   NT      38.67  
 16 Cahoon, ava            13 LOLL                   NT      40.03  
 17 Finster, Heather       16 SPA                    NT      40.60  
 18 Imperialbobis, Pierce  14 LOLL                   NT      40.72  
 19 Roth, Avalon           13 TYS                    NT      41.53  
 20 Klosterboer, Hanna     13 LOLL                40.00      42.91  
 21 Alvarez, Alise         13 TYS                    NT      44.23  
 22 Rose, Jasmine          13 TBAY                47.09      44.72  
 23 Scholz, Michael        16 WCA                    NT      47.40  
 24 Lee, Samantha          13 SCST                   NT      51.62  
 25 Abbey, Millicent       13 SPA               1:06.45      59.61  
 26 Ahuja, Samia            9 CAT                    NT    1:08.68  
 -- Battle, Kathryn        13 WCA                    NT         DQ  
 -- Schmidt, Lauren        15 WCA                    NT         DQ  
 
 Event 11  Boys 8 & Under 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Finster, Ryan           8 SPA                    NT      56.77  
  2 Lekov, Arthur           8 TYS                    NT      58.97  
  3 Hallas, Tanner          6 SPA                    NT    1:17.24  
  4 Farmer, Jeffrey         8 TYS                    NT    1:18.91  
 -- Ling, Jonathan          7 CAT                    NT         DQ  
 
 Event 11  Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Karpur, Rishi           9 TBAY                42.44      43.89  
  2 Potvin, Jeffrey        10 TYS               1:10.41      43.91  
  3 Carpenter, Seth        10 LOLL                44.59      45.80  
  4 Popov, Max              9 TYS                    NT      46.10  
  5 Peng, David             9 TYS                 58.75      48.12  
  6 Nie, Dylan             10 CAT                 51.35      51.07  
  7 Newsome, Royce          9 CAT                    NT      52.60  
  8 Brown, Timmy            9 WCA                 58.57      52.77  
  9 James, David            9 UNAT              1:00.99    1:04.37  
 -- Ramsey, Zuri           10 CAT                 43.33         DQ  
 
 Event 11  Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kravitz, Caleb         12 CAT                 35.13      31.03  
  2 Aguirre, Sebastian     11 LWRY                32.84      33.23  
  3 Leadbetter, Gordy      11 SPA                 34.01      35.51  
  4 Coundouriotis, Pablo   12 SPA                 38.54      35.92  
  5 Fonnotto, J J          11 LOLL                37.35      36.32  
  6 Rosal, Ryan            11 CAT                 35.50      36.39  
  7 Caceres, Alex          12 TYS                 39.59      38.20  
  8 Grant, Magellan        12 SPA                 40.53      38.89  
  9 Hubbard, Dillon        11 SPA                 40.51      40.03  
 10 Harris, David          11 SPA                    NT      41.60  
 11 Walker, William        11 SPA                 48.59      41.92  
 12 Hill, Tyre             11 SPA                 47.33      43.55  
 13 Ruefle, Vanya          12 SPA                 41.90      44.07  
 14 Jones, Nathan          11 TYS                 49.97      51.31  
 15 Gonzalez, Joseph       12 SPA                 46.02      53.18  
 16 Gebhart, Benjamin      12 TYS                    NT    1:02.55  
 -- Dokur, Manuel          12 TYS                    NT         DQ  
 
 Event 11  Men 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Muratovic, Emir        16 TBAY                28.00      27.47  
  2 Farese, John           17 SPA                 35.75      27.88  
  3 Marshburn, Mark        16 SPA                 32.29      29.23  
  4 Soussloff, Robert      17 TYS                 29.86      30.61  
  5 Moothedan, Elijah      14 TYS                 34.52      30.86  
  6 Graham, Drew           16 TYS                 36.00      31.12  
  7 Haas, Will             17 TBAY                32.00      31.87  
  8 McAuliffe, Dan         17 TBAY                33.00      32.45  
  9 O'Malley, JJ           16 TYS                 40.20      32.56  
 10 Staudenmaier, Zach     15 TYS                    NT      32.94  
 11 Sherman, Ted           15 WCA                    NT      33.21  
 12 Brown, Mitchell        13 WCA                 38.29      34.22  
 13 Battle, Jackson        15 WCA                 43.64      38.39  
 14 Machin, Andy           13 SCST                37.91      38.46  
 15 Bartlett, Reston       13 TYS               1:03.44      40.17  
 16 Aytona, Ronald         14 TYS                    NT      42.22  
 17 Smith, Will            13 SPA                    NT      43.23  
 18 Guzman, Ben            13 TYS                    NT      45.12