St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2013
  May 2013 Saturday-Sunday Morning Races - 5/18/2013 to 5/19/2013   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 19  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schrader, Ashley       12 PYP               1:35.52    1:32.58  
  2 Ballash, Elise         12 LOLL              1:34.19    1:33.27  
  3 Butler, Bayleigh       12 SPA               1:43.38    1:36.89  
  4 Leisure, Abigail       11 TYS               3:10.00    1:38.26  
  5 McCloskey, Romina      11 TYS               1:53.57    1:41.38  
  6 Helgeson, Sarah        12 PYP               1:47.92    1:43.76  
  7 Brizard, Serena        11 LOLL              1:40.79    1:44.52  
  8 Johnson, Kyra          12 TYS               1:47.33    1:44.62  
  9 Jones, Kristin         11 LOLL                   NT    1:46.93  
 10 Gran, Paige            12 TYS                    NT    1:47.85  
 11 Sawl, Anne             12 LOLL              1:55.87    1:48.21  
 12 Morgan, Kyah           11 SPA               1:56.01    1:48.35  
 13 Ward, Taylor           12 LOLL                   NT    1:51.84  
 14 Sherman, Joi           12 WCA                    NT    1:53.07  
 15 Murphy, Hailey         12 TYS                    NT    1:53.37  
 16 Clary, Stephanie       11 SCST              1:56.27    1:55.12  
 17 Finster, Julia         11 SPA                    NT    1:56.62  
 18 Carr, Aubrey           12 SPA               2:09.63    1:57.21  
 19 Steele, Reagan         12 LOLL                   NT    2:00.20  
 20 Hillier, Allison       11 SPA               2:10.45    2:01.39  
 21 Dorsey, Ashley         11 TYS                    NT    2:05.37  
 22 Pierce, Reagan         11 SPA                    NT    2:06.24  
 23 Dunn, Sarah            11 TYS                    NT    2:07.39  
 24 Hubble, Marlee         11 WCA                    NT    2:08.28  
 25 Rubero, Bailey         11 WCA                    NT    2:13.92  
 26 Roberts, Sydney        11 LOLL                   NT    2:17.69  
 27 Kazerounian, Hannah    11 SPA               2:46.14    2:19.01  
 28 Merrill, Trinity       11 TYS               2:30.00    2:19.95  
 
 Event 19  Women 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Stumpf, Mackenzie      14 CAT               1:19.90    1:18.52  
  2 Palsha, Peyton         13 SPA               1:21.48    1:19.60  
  3 Harris, McKENNA        17 SPA               1:22.51    1:21.36  
  4 Sawyers, Savannah      14 SPA               1:24.33    1:25.33  
  5 Coleman, Courtney      13 SPA               1:22.70    1:28.56  
  6 Burrows, Amanda        14 SPA               1:29.19    1:29.35  
  7 Cassady, Shay          13 WCA               1:36.75    1:31.83  
  8 Reese, Mackenzie       13 WCA               1:32.58    1:33.04  
  9 Harris, Kelly          13 SPA               1:30.31    1:33.86  
 10 Kunins, Leah           14 SPA               1:37.08    1:35.79  
 11 Hernandez, Stephanie   13 CAT               1:31.84    1:36.81  
 12 Finster, Heather       16 SPA               1:44.08    1:38.53  
 13 Rose, Alexis           15 TBAY              1:31.67    1:38.70  
 14 Rennhack, Esther       16 LWRY                   NT    1:43.00  
 15 Schmidt, Lauren        15 WCA                    NT    1:44.22  
 16 Hickey, Madelyn        13 TBAY              1:52.00    1:44.77  
 17 Rose, Jasmine          13 TBAY              1:55.28    1:51.86  
 18 Scholz, Michael        16 WCA                    NT    1:52.04  
 19 Whittemore, Maddie     13 LWRY                   NT    1:53.12  
 20 Baer, Emily            14 TYS               1:52.57    1:53.40  
 21 Grimme, Chloe          10 LOLL                   NT    1:56.52  
 22 Alvarez, Alise         13 TYS                    NT    2:01.10  
 -- O'Meara, Haley         15 CAT               1:23.13         DQ  
 
 Event 19  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rosal, Ryan            11 CAT               1:29.28    1:30.60  
  2 Coundouriotis, Pablo   12 SPA               1:41.45    1:35.90  
  3 Aguirre, Sebastian     11 LWRY              1:44.24    1:37.50  
  4 Dokur, Manuel          12 TYS               1:38.35    1:39.67  
  5 Hill, Tyre             11 SPA               1:52.88    1:41.07  
  6 Garthwaite, Colby      12 TYS               1:47.74    1:47.08  
  7 Weaver, Mason          12 SPA               1:52.91    1:59.17  
  8 Rust, Eli              12 SPA                    NT    2:04.47  
  9 Cappel, Dakota         11 TYS               2:26.44    2:32.87  
 
 Event 19  Men 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Van Vliet, Austin      18 TYS               1:09.45    1:13.28  
  2 Ramsey, Jabari         13 CAT               1:12.31    1:14.81  
  3 Zeleznock, Caleb       17 TYS               1:14.97    1:16.06  
  4 Rodriguez, Jed         16 TYS               1:14.78    1:16.12  
  5 Walker, Ryan           15 UNAT              1:18.80    1:17.70  
  6 Harasz, Noah           17 SPA               1:35.97    1:18.71  
  7 Troubeev, Micheal      15 LRSA              1:21.88    1:19.05  
  8 Marshburn, Mark        16 SPA               1:18.82    1:22.37  
  9 Lawniczak, Justin      15 TYS               1:23.54    1:22.45  
 10 Harries, Lukas         14 TYS               1:27.03    1:23.33  
 11 Gilbreath, Ryan        16 TYS               1:25.96    1:23.40  
 12 Colvin, Jacob          17 SPA               1:25.65    1:24.63  
 13 Fritz, Matthew         13 TYS               1:25.37    1:25.30  
 14 Wilson, William        15 TYS               1:31.56    1:26.20  
 15 Dovolani, Bexhet       13 SPA               1:21.43    1:30.17  
 16 George, Anselm         16 WCA                    NT    1:30.80  
 17 Whiting, Will          15 TYS                    NT    1:30.86  
 18 Moore, Jacob           17 SPA                    NT    1:31.34  
 19 DiBenedetto, Giancarl  15 LRSA              1:34.17    1:33.12  
 20 Clutter, Jarrett       13 SPA               1:33.82    1:33.32  
 21 Gray, Colton           13 SPA                    NT    1:34.86  
 22 Briceno, Al            15 TYS               1:35.00    1:40.46  
 23 O'Malley, Ryan         14 TYS               1:46.37    1:41.41  
 24 Machin, Andy           13 SCST              1:54.64    1:41.90  
 25 Smith, Will            13 SPA               1:45.84    1:42.35  
 26 Guzman, Ben            13 TYS                    NT    1:44.61  
 27 Webb, Devon            16 TYS                    NT    2:00.40  
 28 Crowley, Patrick       13 CAT               2:09.19    2:02.58  
 -- Legge, Michael         17 SPA               1:16.01         DQ  
 -- Brown, Mitchell        13 WCA                    NT         DQ  
 -- Geist, Andrei          14 SCST                   NT         DQ