St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2013
  May 2013 Saturday-Sunday Morning Races - 5/18/2013 to 5/19/2013   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 23  Girls 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Morgan, Michelle        8 LOLL                54.83      51.94  
  2 Case, Sarah             8 TYS                    NT    1:01.43  
  3 Pinkos, Catherine       8 TYS                    NT    1:01.89  
  4 Scott, Bailey           7 TYS               1:06.88    1:10.55  
  5 Brizard, Sylene         8 LOLL              1:16.81    1:21.06  
 -- Wilson, Ava             7 TBAY                   NT         DQ  
 
 Event 23  Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ballash, Audrey        10 LOLL                43.27      42.75  
  2 Sprague, Alex          10 LOLL                50.37      49.11  
  3 Stevenson, Modena      10 TYS                 56.27      51.54  
  4 Eurell, Victoria       10 PYP                 51.37      51.90  
  4 Ewald, Amber            9 LOLL                53.35      51.90  
  6 Hoback, Graceanne      10 LOLL                51.88      52.62  
  7 Pyhel, McKENZIE         9 SPA               1:01.08      53.95  
  8 Scott, Taylor          10 TYS                 51.69      54.14  
  9 Cosgrove, Elise         9 LWRY              1:11.43      54.61  
 10 Grant, Maslin          10 SPA               1:00.96      54.74  
 11 Burns, Bridget          9 TBAY                56.16      55.19  
 12 Little, Samantha       10 TYS               1:11.71      55.51  
 13 Walker, Sierra         10 WCA                    NT      57.16  
 14 Kies, Kayla             9 SPA                 58.99      57.66  
 15 Livesey, Chase         10 WCA                    NT      58.92  
 16 Hudson, Hannah          9 TYS                    NT      59.44  
 17 Noll, Shea              9 TYS                 57.75      59.87  
 18 Zimmerman, Anna        10 LWRY                   NT    1:00.12  
 19 Steele, Camryn         10 LOLL                   NT    1:03.60  
 20 Duval, Phoebe           9 LWRY              1:06.97    1:04.85  
 21 Vivirito, Kenzie       10 TYS                    NT    1:06.11  
 22 Baker, Carly           10 LWRY              1:08.01    1:08.44  
 23 Orlando, Olivia        10 LRSA                   NT    1:10.46  
 24 Viswanathan, Diya       9 TBAY                   NT    1:11.67  
 25 Praveen, Siyona         9 TBAY              1:09.27    1:12.10  
 26 Cappel, Katie           9 TYS               1:15.19    1:20.08  
 -- Baker, Mya             10 SPA                 56.02         DQ  
 
 Event 23  Boys 8 & Under 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Thatavakorn, Brandon    7 TYS                    NT    1:08.92  
  2 Karpur, Rahul           7 TBAY              1:02.18    1:09.29  
  3 Ferrebee, Martin        8 TYS               1:22.97    1:16.16  
  4 Thatavakorn, Sean       6 TYS                    NT    1:18.72  
 -- Hynson, Corbin          6 LRSA                   NT         DQ  
 -- Baden, Bryson           8 SPA                    NT         DQ  
 
 Event 23  Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Popov, Max              9 TYS                 58.58      49.75  
  2 Roth, Kenny            10 TYS                    NT      50.97  
  3 Potvin, Jeffrey        10 TYS                 56.65      55.36  
  4 Morgan, Glynn          10 TBAY              1:02.82    1:03.82  
  5 Wloczewski, Cole        9 TYS                    NT    1:09.33  
  6 Coy, Peyton             9 UNAT                   NT    1:15.65  
  7 Zappone, Anthony        9 LRSA                   NT    1:23.37  
 -- Roszel, Dalton         10 LRSA                   NT         DQ