St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2013
  May 2013 Saturday-Sunday Morning Races - 5/18/2013 to 5/19/2013   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 29  Girls 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Morgan, Michelle        8 LOLL                37.91      36.97  
  2 Cardwell, Summer        8 LWRY                39.63      40.72  
  3 Case, Sarah             8 TYS                 45.09      45.90  
  4 Hallas, Morea           8 SPA                 47.56      46.84  
  5 Feneide, Gabrielle      8 LRSA                58.16      48.72  
  6 Wilson, Ava             7 TBAY                50.01      49.33  
  7 Pinkos, Catherine       8 TYS                    NT      50.12  
  8 Scott, Bailey           7 TYS                 53.94      51.88  
  9 Blythe, Malia           8 TYS                 51.75      52.90  
 10 Ramsey, Jahzara         7 CAT                 46.86      59.64  
 11 Brizard, Sylene         8 LOLL                56.31    1:00.80  
 12 Mandzik, Amaja          6 SPA               1:14.21    1:08.72  
 13 Beorlegui, Brinley      6 LRSA                   NT    1:14.38  
 
 Event 29  Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ballash, Audrey        10 LOLL                34.00      33.84  
  2 Grimme, Chloe          10 LOLL                35.90      35.89  
  3 Sprague, Alex          10 LOLL                38.02      35.92  
  4 Aguirre, Suzanne        9 LWRY                37.69      36.87  
  5 Hoback, Graceanne      10 LOLL                40.44      37.24  
  6 Eurell, Victoria       10 PYP                 37.80      37.67  
  7 Stevenson, Modena      10 TYS                 37.22      37.71  
  8 Vasilakos, Rachel      10 TBAY                41.84      39.40  
  9 Kennedy, Genevieve     10 SCST                40.77      39.66  
 10 Pyhel, McKENZIE         9 SPA                 46.24      39.80  
 11 Roman, Alexis          10 SPA                 41.45      39.98  
 12 Ewald, Amber            9 LOLL                41.24      40.16  
 13 Castellano, Olivia     10 SPA                 42.07      40.22  
 14 Scott, Taylor          10 TYS                 38.09      40.23  
 15 Fonnotto, Leah          9 LOLL                38.65      40.75  
 16 Forrister, Emma         9 SPA                 39.71      40.79  
 17 Burns, Bridget          9 TBAY                41.74      42.15  
 18 Little, Samantha       10 TYS                 46.58      42.17  
 19 Livesey, Chase         10 WCA                    NT      42.26  
 20 Hudson, Hannah          9 TYS                 42.69      42.96  
 21 Hyun, Charlotte        10 LRSA                42.61      43.14  
 22 Steele, Camryn         10 LOLL                   NT      44.47  
 23 Kowalski, Meira        10 SPA                    NT      44.83  
 24 Hernandez, Olivia      10 TYS                    NT      44.86  
 25 Hilt, Sydney           10 LRSA                   NT      45.28  
 26 Noll, Shea              9 TYS                 46.49      47.04  
 27 Walker, Sierra         10 WCA                    NT      47.20  
 28 Hoyt, Abigail          10 SPA                 46.98      47.29  
 29 Kies, Kayla             9 SPA                 46.83      47.60  
 30 Viswanathan, Diya       9 TBAY                48.42      47.61  
 31 Zimmerman, Anna        10 LWRY                   NT      48.70  
 32 Westphal, Riona        10 SCST                48.44      49.22  
 33 Duval, Phoebe           9 LWRY                50.76      49.59  
 34 Miller, Autumn         10 SPA                 55.88      51.27  
 35 Corson, Caroline        9 SPA                    NT      51.91  
 36 Orlando, Olivia        10 LRSA                   NT      52.00  
 37 Baker, Carly           10 LWRY                54.87      55.30  
 38 Praveen, Siyona         9 TBAY                52.96      55.56  
 39 Ahuja, Samia            9 CAT               1:06.97      56.02  
 40 Cappel, Katie           9 TYS                    NT      59.41  
 
 Event 29  Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Schrader, Ashley       12 PYP                 31.72      31.21  
  2 McCloskey, Romina      11 TYS                 32.15      32.28  
  3 Iafe, Natalie          12 WCA                 31.75      32.39  
  4 Flanagan, Anna         12 SPA                 32.13      33.01  
  5 Bruce, Kaylee          12 LOLL                34.17      33.63  
  6 Emerson, Taylor        12 SPA                 34.18      33.91  
  7 Ballash, Elise         12 LOLL                36.37      33.98  
  8 Walker, Kate           11 UNAT                34.57      34.16  
  9 Butler, Bayleigh       12 SPA                 35.01      34.32  
 10 Williams, Taylor       12 WCA                    NT      34.41  
 11 Pyhel, Madison         11 SPA                 39.03      34.45  
 12 Helgeson, Sarah        12 PYP                 35.12      34.47  
 13 Ward, Taylor           12 LOLL                33.88      34.51  
 14 Gran, Paige            12 TYS                 33.87      34.63  
 15 Gilbert, Angelique     11 SPA                 35.20      35.15  
 16 Khunduang, Pearl       12 TYS                 39.97      35.24  
 17 Ferrandino, Gabriella  12 TBAY                41.43      35.71  
 18 Brizard, Serena        11 LOLL                34.51      35.97  
 19 Forrister, Ana         11 SPA                 37.09      36.73  
 20 Jones, Kristin         11 LOLL                   NT      36.74  
 21 Johnson, Kyra          12 TYS                 37.36      37.10  
 22 Lenoir, Makenna        11 SCST                37.32      37.82  
 23 Finster, Julia         11 SPA                    NT      38.31  
 24 Sawl, Anne             12 LOLL                40.50      38.47  
 25 Hubble, Marlee         11 WCA                    NT      39.23  
 26 Carr, Aubrey           12 SPA                 44.51      39.51  
 27 Lawniczak, Amanda      12 TYS                 38.09      39.85  
 28 Sherman, Joi           12 WCA                    NT      40.10  
 29 Camp, Emery            11 SPA                    NT      40.18  
 30 Rindo-Thompson, Trini  12 LOLL                42.11      40.25  
 31 Dunn, Sarah            11 TYS                 38.00      40.83  
 32 Roberts, Sydney        11 LOLL                42.06      41.18  
 33 Pierce, Reagan         11 SPA                    NT      41.57  
 34 Hillier, Allison       11 SPA                 44.30      41.98  
 35 Dorsey, Ashley         11 TYS                    NT      42.13  
 36 Kazerounian, Hannah    11 SPA                 46.51      42.41  
 37 Singh, Amy             11 SPA                 45.48      42.80  
 38 Crone, Savannah        11 TYS                 43.02      42.83  
 39 O'Malley, Diana        12 WCA                    NT      43.03  
 40 Clary, Stephanie       11 SCST                43.05      43.60  
 41 Merrill, Trinity       11 TYS                 46.78      48.67  
 42 Rubero, Bailey         11 WCA                    NT      49.72  
 
 Event 29  Women 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Leadbetter, Lindsey    13 SPA                 28.84      29.18  
  2 Little, Meredith       15 SPA                 28.76      29.43  
  3 Knowles, Casey         14 UNAT                28.92      29.67  
  4 Palsha, Peyton         13 SPA                 29.61      29.75  
  5 Sawyers, Savannah      14 SPA                 30.03      29.86  
  6 Kehoe, Alex            16 SPA                 30.24      30.08  
  7 Stumpf, Mackenzie      14 CAT                 29.78      30.32  
  8 Bachand, Rachel        15 TBAY                31.08      30.65  
  9 Heuberger, Helena      13 CAT                 30.22      31.04  
 10 Cianciolo, Christina   11 SPA                 30.81      31.21  
 11 Coleman, Courtney      13 SPA                 30.10      31.25  
 12 Schmidt, Lauren        15 WCA                    NT      31.42  
 13 DeReus, Heather        16 ACTT                31.00      31.50  
 14 O'Meara, Haley         15 CAT                 29.63      31.78  
 15 Schuerman, Malorie     15 LWRY                32.80      31.93  
 16 Drelich, Alexis        14 CAT                 31.64      32.04  
 17 Cassady, Shay          13 WCA                 32.51      32.07  
 18 Hylton, Sarah          14 SPA                 31.92      32.29  
 19 Massey, Sarah          14 TYS                 31.00      32.67  
 20 Harris, Kelly          13 SPA                 33.50      32.69  
 21 Champion, Chelsea      13 CAT                 31.31      32.82  
 22 Lenczden, Paige        16 TYS                 32.56      32.90  
 23 Jordan, Meghan         14 SPA                 32.68      33.01  
 24 Gottman, Montana       13 TBAY                34.00      33.20  
 25 Chang, Kimmy           14 TYS                    NT      33.26  
 26 Vasilakos, Natalie     12 TBAY                34.00      33.47  
 27 Andrews, Kylie         16 SPA                    NT      33.54  
 28 Cassady, Kaitlyn       16 WCA                    NT      33.88  
 29 Bradfield, Clarissa    16 SPA                    NT      34.29  
 30 Rennhack, Esther       16 LWRY                   NT      34.42  
 31 Kunins, Leah           14 SPA                 34.96      34.75  
 32 Randle, Mackenzie      15 TYS                 33.51      35.25  
 33 Roth, Avalon           13 TYS                    NT      35.65  
 34 Hickey, Madelyn        13 TBAY                35.00      36.66  
 35 Whittemore, Maddie     13 LWRY                   NT      37.28  
 36 Scholz, Michael        16 WCA                    NT      37.46  
 37 Cahoon, ava            13 LOLL                   NT      38.32  
 38 Alvarez, Alise         13 TYS                    NT      38.65  
 39 Rose, Jasmine          13 TBAY                40.62      38.79  
 40 Battle, Kathryn        13 WCA                    NT    1:50.38  
 
 Event 29  Boys 8 & Under 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Finster, Ryan           8 SPA                    NT      44.29  
  2 Thatavakorn, Brandon    7 TYS                    NT      46.16  
  3 Karpur, Rahul           7 TBAY                43.14      46.30  
  4 Lekov, Arthur           8 TYS                    NT      46.41  
  5 Hallas, Tanner          6 SPA                 57.54      53.15  
  6 Ferrebee, Martin        8 TYS                 52.95      54.92  
  7 Farmer, Jeffrey         8 TYS                 51.56      56.03  
  8 Thatavakorn, Sean       6 TYS                    NT      57.62  
  9 Ling, Jonathan          7 CAT                    NT    1:01.07  
 10 Baden, Bryson           8 SPA                    NT    1:04.33  
 11 Weaver, Michael         6 SPA               1:04.95    1:10.55  
 12 Hynson, Corbin          6 LRSA                   NT    1:12.21  
 13 Feneide, Tanner         6 LRSA              1:27.68    1:24.65  
 
 Event 29  Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ramsey, Zuri           10 CAT                 34.18      34.08  
  2 Burns, Joey            10 TBAY                   NT      36.51  
  3 Alvarado, Lucas        10 TYS                 37.89      37.95  
  4 Potvin, Jeffrey        10 TYS                 42.02      38.10  
  5 Carpenter, Seth        10 LOLL                37.62      38.30  
  6 Peng, David             9 TYS                 45.49      38.69  
  7 Gomez, Matthew         10 TYS                 43.11      39.00  
  8 Nie, Dylan             10 CAT                 39.76      39.43  
  9 Popov, Max              9 TYS                 48.10      39.47  
 10 Karpur, Rishi           9 TBAY                39.92      39.88  
 11 Brown, Timmy            9 WCA                 38.08      41.00  
 12 Newsome, Royce          9 CAT                 48.17      42.07  
 13 James, David            9 UNAT                39.21      42.33  
 14 Morgan, Glynn          10 TBAY                43.30      44.60  
 15 Wloczewski, Cole        9 TYS                 50.03      51.31  
 16 Roszel, Dalton         10 LRSA                   NT      52.12  
 17 Coy, Peyton             9 UNAT                53.84      53.19  
 18 Zappone, Anthony        9 LRSA              1:01.05    1:00.63  
 
 Event 29  Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Caceres, Alex          12 TYS                 32.31      32.07  
  2 Kravitz, Caleb         12 CAT                 32.37      33.10  
  3 Coundouriotis, Pablo   12 SPA                 34.54      33.33  
  4 Rosal, Ryan            11 CAT                 32.11      33.85  
  5 Fonnotto, J J          11 LOLL                33.67      33.87  
  6 Gonzalez, Joseph       12 SPA                 34.66      34.34  
  7 Ruefle, Vanya          12 SPA                 34.43      34.85  
  8 Dokur, Manuel          12 TYS                 34.50      34.90  
  9 Hubbard, Dillon        11 SPA                 35.11      35.22  
 10 Harris, David          11 SPA                 35.14      35.38  
 11 Garthwaite, Colby      12 TYS                    NT      36.21  
 12 Rust, Eli              12 SPA                 38.84      37.51  
 13 Weaver, Mason          12 SPA                 39.19      38.25  
 14 Jones, Nathan          11 TYS                 44.31      44.94  
 15 Gebhart, Benjamin      12 TYS                    NT      46.62  
 16 Cappel, Dakota         11 TYS                 53.38      51.25  
 
 Event 29  Men 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Van Vliet, Austin      18 TYS                 25.77      26.44  
  2 Wisecarver, Cole       17 TYS                 26.32      26.74  
  3 Dailey, Jordan         17 TBAY                27.43      26.82  
  4 Walker, Ryan           15 UNAT                27.05      26.83  
  5 Gilbert, Olivier       16 SPA                 26.82      26.89  
  6 Zeleznock, Caleb       17 TYS                 26.62      26.90  
  7 Legge, Michael         17 SPA                 26.81      27.06  
  8 Nipper, Cody           16 SPA                 26.94      27.20  
  9 Berson, Marc           17 TYS                 26.88      27.28  
 10 Menendez, Matthew      17 ACTT                26.70      27.35  
 11 Ramsey, Jabari         13 CAT                 27.16      27.56  
 12 Childers, Austin       17 TYS                 29.36      27.59  
 13 Moore, Jacob           17 SPA                 28.73      27.62  
 14 Rodriguez, Jed         16 TYS                 27.61      27.64  
 15 Graham, Drew           16 TYS                 28.23      28.05  
 16 Troubeev, Micheal      15 LRSA                30.06      28.22  
 17 McAuliffe, Dan         17 TBAY                30.00      28.56  
 18 Soussloff, Robert      17 TYS                 27.03      28.58  
 19 Finke, Robert          13 SPA                 30.17      28.84  
 20 Harries, Lukas         14 TYS                 28.91      28.99  
 21 Moothedan, Elijah      14 TYS                 29.87      29.32  
 22 Gilbreath, Ryan        16 TYS                 29.18      29.49  
 23 Briceno, Al            15 TYS                 34.00      29.50  
 24 Sands, Sam             13 TYS                 29.07      29.51  
 25 O'Malley, JJ           16 TYS                 30.33      29.91  
 26 Murch, Connell         13 SPA                 30.00      30.12  
 27 Reischmann, Paul       16 SPA                 31.08      30.21  
 28 Kennedy, Ethan         13 SCST                31.31      30.39  
 29 Brown, Mitchell        13 WCA                 31.84      30.58  
 30 Wilson, William        15 TYS                    NT      30.91  
 31 George, Anselm         16 WCA                    NT      31.21  
 32 Silvert, Willy         15 LOLL                32.94      31.38  
 33 Sherman, Ted           15 WCA                 33.78      31.40  
 34 Geist, Andrei          14 SCST                34.54      32.72  
 35 Bartlett, Reston       13 TYS                 33.27      32.93  
 36 Machin, Andy           13 SCST                33.46      33.21  
 37 Battle, Jackson        15 WCA                 36.97      33.35  
 38 Webb, Devon            16 TYS                    NT      34.22  
 39 Guzman, Ben            13 TYS                    NT      37.19  
 -- O'Malley, Ryan         14 TYS                 36.86         DQ