St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 7/13/2013
St. Pete Masters Long Course Swimming Champs - 7/13/2013 to 7/14/201
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 143-S014   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 9  Mixed 160-199 200 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 St Pete Masters  'A'                2:07.00    2:03.81  
     1) Westerman, Karen W46          2) Pyhel, Chris M42             
     3) Kupan, Cheryl W49             4) Smith, Joshua M45            
                 32.54      1:02.56 (30.02)
        1:35.01 (32.45)     2:03.81 (28.80)
  2 Sarasota YMCA Sh  'A'               2:40.00    2:29.06  
     1) Kendig, Jamie M33             2) Kishpaugh, Shelley W43       
     3) Matysek, Anna Lea W52         4) Knowles, Ross M57            
                                1:02.60 ( )
      2:29.06 (1:26.46)                    
 
 Event 9  Mixed 200-239 200 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 St Pete Masters  'A'                2:16.00    2:19.76  
     1) Harasz, Philip M55            2) McNulty, Barbara W56         
     3) Clark, Dawn W49               4) Freeman, Stephan M57         
                 34.97      1:12.30 (37.33)
        1:47.58 (35.28)     2:19.76 (32.18)
  2 Blu Frog Team  'A'                  3:30.00    3:19.76  
     1) Martin, Jennifer W53          2) Dickmann, Eric M47           
     3) Lavezzo, Margarita W59        4) Bazzi, Ray M50               
               1:05.19      1:47.52 (42.33)
        2:45.01 (57.49)     3:19.76 (34.75)
 
 Event 9  Mixed 240-279 200 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 St Pete Masters  'A'                2:36.00    2:45.13  
     1) Page, Anne W65                2) Beach, Robert M83            
     3) Steinmann, Sharon W55         4) Marzulli, Pat M65            
                                1:25.91 ( )
        2:19.76 (53.85)     2:45.13 (25.37)
  2 Sarasota YMCA Sh  'A'               2:45.00    3:10.76  
     1) Mitchinson, Dean M45          2) Schaefer, Gerhard M79        
     3) Samuelson, Martha W64         4) Lafuente, Colette W72        
                 31.73      1:19.58 (47.85)
        2:07.84 (48.26)   3:10.76 (1:02.92)
 
 Event 9  Mixed 280-319 200 LC Meter Freestyle Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 Florida Aquatic  'A'                     NT    3:14.23  
     1) Brubaker, Bob M60             2) Campbell, Joan W83           
     3) Henderson, Martha W77         4) Kung, Luke M76               
                 40.45      1:39.49 (59.04)
        2:32.52 (53.03)     3:14.23 (41.71)