St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 7/13/2013
St. Pete Masters Long Course Swimming Champs - 7/13/2013 to 7/14/201
   Sanctioned by Florida LMSC for USMS Inc., Sanction #: 143-S014   
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 19  Women 45-49 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kupan, Cheryl          49 St Pete Masters   6:30.38    6:27.34  
                                1:30.10 ( )
                                3:07.58 ( )
                                5:02.98 ( )
      6:27.34 (1:24.36)                    
 
 Event 19  Women 70-74 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lafuente, Colette      72 Sarasota YMCA Sh 11:55.34   11:50.15  
               1:23.53    2:59.41 (1:35.88)
      4:34.77 (1:35.36)   6:14.43 (1:39.66)
      7:41.47 (1:27.04)   9:11.43 (1:29.96)
     10:32.48 (1:21.05)  11:50.15 (1:17.67)
 
 Event 19  Men 45-49 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mitchinson, Dean       45 Sarasota YMCA Sh  5:56.00    7:39.57  
                 44.10    1:47.34 (1:03.24)
      2:53.40 (1:06.06)   3:56.96 (1:03.56)
      4:59.34 (1:02.38)   6:01.80 (1:02.46)
        6:52.64 (50.84)     7:39.57 (46.93)
 
 Event 19  Men 50-54 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Matysek, Jim           54 Sarasota YMCA Sh  5:55.48    6:21.24  
                 42.30      1:32.35 (50.05)
        2:25.80 (53.45)     3:17.81 (52.01)
        4:07.67 (49.86)     4:57.89 (50.22)
        5:40.59 (42.70)     6:21.24 (40.65)
  2 Burkhardt, Martin      50 Westchester Mast  6:28.90    6:51.26  
                                1:40.87 ( )
                                3:28.57 ( )
                                5:19.30 ( )
      6:51.26 (1:31.96)                    
 
 Event 19  Men 75-79 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Browne, Jim            75 Florida Maverick 10:50.00   10:58.23  
               1:24.74    2:56.63 (1:31.89)
      4:30.93 (1:34.30)   5:54.50 (1:23.57)
      7:22.11 (1:27.61)   8:45.72 (1:23.61)
      9:55.44 (1:09.72)  10:58.23 (1:02.79)