St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 4/18/2014
    Friday Nite Saturday Morning Races - 4/18/2014 to 4/19/2014     
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 1  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:18.69  11-12 F-12
         1:24.39  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Donahue, Gabrie  12 GTSA-FL           1:13.96    1:15.13 F-12   
  2 Osborne, Summer  12 TBAY-FL           1:26.27    1:17.61 F-12   
  3 Carter, Ava L    12 TBAY-FL           1:17.90    1:18.47 F-12   
  4 Palsha, Gracely  12 SPA-FL            1:27.33    1:20.16 F-11   
  5 Scott, Jordan C  12 TYS-FL            1:23.90    1:20.43 F-11   
  6 Sullivan, Emily  12 WFLA-FL           1:22.64    1:21.25 F-11   
  7 Forrister, Ana   12 SPA-FL            1:28.55    1:21.82 F-11   
  8 English, Gwynne  11 WFLA-FL           1:21.34    1:21.98 F-11   
  9 Pyhel, Madison   12 SPA-FL            1:29.55    1:22.49 F-11   
 10 Helgeson, Sarah  12 PYP-FL            1:29.52    1:22.87 F-11   
 11 Flynn, Reagan A  11 GTSA-FL           1:29.89    1:23.22 F-11   
 12 Ballash, Audrey  11 LOLL-FL           1:25.02    1:23.37 F-11   
 13 Eurell, Victori  11 PYP-FL            1:30.52    1:24.34 F-11   
 14 Geray, Lynsey K  11 TBAY-FL           1:35.00    1:26.34        
 15 Hall, MacKenzie  11 BERK-FL           1:34.22    1:27.37        
 16 Kelly, Kendal E  12 STAT-FL           1:34.03    1:28.12        
 17 Growe, Alanna A  11 SPA-FL                 NT    1:29.84        
 18 Roman, Alexis L  11 SPA-FL                 NT    1:31.11        
 19 Meyer, Lindsey   12 GTSA-FL           1:38.01    1:33.29        
 19 Sprague, Alex    11 LOLL-FL           1:33.35    1:33.29        
 21 Roberts, Sydney  12 LOLL-FL           1:52.81    1:34.04        
 22 Scott, Taylor R  11 TYS-FL            1:41.82    1:36.50        
 23 Baker, Mya K     11 SPA-FL                 NT    1:36.58        
 24 Hatton, Katelyn  11 STAT-FL           1:45.44    1:37.85        
 25 Dort, Alexandra  12 WFLA-FL                NT    1:39.54        
 26 Reynolds, Emma   11 TBAY-FL           1:46.94    1:41.55        
 27 Hillier, Alliso  12 SPA-FL            1:58.09    1:44.01        
 28 Kazerounian, Me  12 SPA-FL            1:59.63    1:44.57        
 29 Castellano, Oli  11 SPA-FL                 NT    1:45.93        
 30 Arcila, Isabela  11 BERK-FL           1:45.29    1:46.47        
 31 Boardman, Eve A  11 TBAY-FL                NT    1:49.42        
 32 Crosby, Abigail  11 UNAT-FL           2:05.14    1:49.53        
 33 Nicker, Alana J  12 BERK-FL           2:00.11    1:50.39        
 -- Armstrong, Clai  12 BERK-FL                NT         DQ        
 -- Mariani, Madiso  11 BERK-FL                NT         DQ        
 
 Event 1  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Tankersley, Mor  14 GTSA-FL           1:10.29    1:08.03        
  2 Palsha, Peyton   14 SPA-FL            1:13.97    1:11.35        
  3 Finke, Summer S  17 SPA-FL            1:09.96    1:12.39        
  4 Moore, Maureen   15 TBAY-FL           1:14.66    1:12.72        
  5 Paige, Kamryn M  13 AlBANY Starfish-  1:08.06    1:13.25        
  6 DeReus, Heather  17 ACTT-FL           1:14.39    1:13.46        
  7 Cimino, Athena   17 TBAY-FL           1:11.40    1:14.38        
  8 Sawyers, Savann  15 SPA-FL            1:12.89    1:14.50        
  9 Knowles, Casey   15 TYS-FL            1:11.41    1:14.66        
 10 Leadbetter, Lin  14 SPA-FL            1:14.01    1:14.88        
 11 Carter, Paige C  15 TBAY-FL           1:12.29    1:14.97        
 12 Jones, Madison   16 PYP-FL            1:15.55    1:15.61        
 13 Miller, Chelsea  18 WFLA-FL           1:09.17    1:15.69        
 14 Allen, Kendal N  15 TBAY-FL           1:12.73    1:16.29        
 15 Little, Meredit  16 SPA-FL            1:13.69    1:16.61        
 16 Caprio, Britney  14 PYP-FL            1:12.50    1:16.68        
 17 Nuyianes, Alex   17 TBAY-FL           1:16.64    1:16.96        
 18 Randle, Meghan   18 TYS-FL            1:12.63    1:17.02        
 19 Sopapong, Dee    17 TBAY-FL           1:11.17    1:17.34        
 20 Kovac, Megan E   17 PYP-FL            1:14.35    1:17.64        
 21 Walkup, Julia M  13 TBAY-FL           1:18.35    1:17.94        
 22 Nesto, Nicole R  17 WFLA-FL           1:13.60    1:18.07        
 23 Gorham, Jordan   14 WFLA-FL           1:18.18    1:18.49        
 24 De Alvarez, Lia  14 TBAY-FL           1:17.64    1:18.51        
 25 Schrader, Ashle  13 PYP-FL            1:22.35    1:18.84        
 26 Ward, Taylor K   13 LOLL-FL           1:29.78    1:19.10        
 27 Walker, Alexand  14 SPA-FL            1:13.36    1:19.29        
 28 Omel, Tammy C    16 UNAT$-FL          1:22.83    1:19.33        
 29 Kehoe, Alex L    17 SPA-FL            1:15.66    1:19.66        
 30 Radloff, Keely   13 Lightning-FL      1:21.16    1:19.73        
 31 Emerson, Taylor  13 SPA-FL            1:21.09    1:20.49        
 32 Lewis, Dianna C  14 SPA-FL            1:18.99    1:20.59        
 33 Whitfield, Sidn  14 GTSA-FL           1:31.91    1:20.96        
 34 Tanner, Maureen  13 BERK-FL           1:37.54    1:21.03        
 35 McClugage, Cait  16 TYS-FL            1:19.25    1:21.20        
 36 Jones, Davi D    16 SPA-FL            1:26.01    1:21.56        
 37 Meyer, Alexandr  13 PYP-FL            1:28.88    1:22.45        
 38 Chanthachoumpha  13 PYP-FL            1:29.24    1:22.55        
 39 Jordan, Meghan   15 SPA-FL            1:20.84    1:22.60        
 40 Hom, Olivia I    15 PYP-FL            1:22.29    1:23.05        
 41 Shapiro, Abby B  13 STAT-FL           1:29.66    1:23.07        
 42 Harrigan, Brook  13 TBAY-FL           1:26.52    1:23.37        
 43 Marian, Lindsey  14 UNAT-FL           1:17.35    1:23.51        
 44 Alberdi, Nina K  14 STAT-FL           1:23.36    1:23.91        
 45 Wilson, Sarafin  15 SPA-FL            1:17.48    1:23.95        
 46 Donahue, Caroli  15 GTSA-FL           1:26.96    1:24.03        
 47 Bogumil, Haille  13 Lightning-FL      1:28.25    1:24.30        
 48 Neri, Katherine  14 PYP-FL            1:24.80    1:24.72        
 49 Brockman, Hanna  14 SPA-FL                 NT    1:24.77        
 50 Price, Jaclyn L  16 PYP-FL            1:21.51    1:24.95        
 51 Adcock, Jessica  13 LOLL-FL                NT    1:25.07        
 52 Khunduang, Pear  13 TYS-FL            1:30.70    1:25.88        
 53 DeLong, Ana L    13 GTSA-FL           1:27.68    1:27.02        
 54 Garguilo, Emily  17 BERK-FL           1:30.51    1:28.13        
 55 Baksa, Sydney A  13 GTSA-FL           1:32.44    1:28.31        
 56 Fullarton, Madi  16 SPA-FL            1:36.54    1:28.76        
 57 Bethel, Sydney   14 TBAY-FL                NT    1:30.93        
 58 Neri, Christina  14 PYP-FL            1:38.14    1:32.97        
 59 Murphy, Hailey   13 TYS-FL            1:47.55    1:33.60        
 60 Robinson, Cryst  13 SPA-FL            1:42.45    1:33.79        
 61 Lawniczak, Aman  13 TYS-FL            1:35.71    1:34.94        
 62 Lafond, Julia J  16 BERK-FL                NT    1:35.10        
 63 Johnson, Kyra N  13 TYS-FL            1:50.29    1:38.79        
 64 Padgett, Savann  15 PYP-FL                 NT    1:38.90        
 65 Tirado, Juliana  15 TBAY-FL                NT    1:39.07        
 66 Borchuck, Ava C  14 SPA-FL                 NT    1:41.19        
 67 Pitrowski, Reag  16 TBAY-FL           1:35.00    1:42.15        
 68 Currey, Katryna  13 WFLA-FL           1:45.20    1:44.43        
 69 Smith, Julia L   13 STAT-FL           2:00.98    1:45.82        
 70 Burich, Megan E  14 PYP-FL                 NT    1:47.69        
 71 Wozniak, Megan   11 TBAY-FL                NT    1:53.91        
 -- White, Caitlyn   14 TBAY-FL                NT         DQ        
 -- Stone, Megan E   14 PYP-FL                 NT         DQ        
 -- Driscoll, Colle  16 TBAY-FL           1:12.15         DQ        
 
 Event 1  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:20.49  11-12 F-12
         1:25.79  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Leadbetter, Gor  12 SPA-FL            1:16.35    1:16.30 F-12   
  2 Fonnotto, Jay J  12 LOLL-FL           1:21.60    1:19.16 F-12   
  3 Smith, Max P     12 STAT-FL           1:23.17    1:21.58 F-11   
  4 Brockman, Josep  12 SPA-FL                 NT    1:24.77 F-11   
  5 Meyers, Andrew   11 WFLA-FL           1:26.95    1:24.89 F-11   
  6 Hill, Tyre W     12 SPA-FL            1:51.17    1:26.32        
  7 Muskepo, Michae  11 SPA-FL                 NT    1:28.92        
  8 Showalter, Scot  11 STAT-FL           1:29.97    1:29.53        
  9 Walker, William  12 SPA-FL            1:33.39    1:30.72        
 10 Smith, Jackson   11 GTSA-FL           1:54.51    1:37.31        
 11 Pleune, Casey M  12 TBAY-FL                NT    1:38.72        
 12 Humphries, Gran  11 UNAT$-FL               NT    1:40.65        
 13 White, Logan S   12 TBAY-FL                NT    1:45.37        
 14 Ryskamp, Cade W  11 Lightning-FL      2:22.80    1:50.03        
 -- Jones, Nathan Z  11 TYS-FL            1:47.95         DQ        
 -- Stoici, Sebasti  12 SPA-FL                 NT         DQ        
 -- Fajardo, Ethan   12 SPA-FL                 NT         DQ        
 -- Radford, Presto  11 WFLA-FL                NT         DQ        
 -- Kimura, Kory Q   11 TBAY-FL           1:21.61         DQ        
 
 Event 1  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Sanders, Trista  18 PYP-FL              56.83      59.22        
  2 Peters, Ryan S   18 TBAY-FL             59.34    1:01.09        
  3 Milosavljevic,   15 TBAY-FL           1:04.92    1:02.51        
  4 McGovern, Wesle  16 TBAY-FL             59.50    1:04.68        
  5 Farese, John G   18 SPA-FL              59.32    1:05.15        
  6 Dickson, Robbie  16 DST-MA            1:05.25    1:05.37        
  7 Harasz, Noah D   18 SPA-FL            1:03.00    1:06.07        
  8 Gilbert, Olivie  16 SPA-FL            1:07.43    1:07.05        
  9 Spiric, Stefan   17 WFLA-FL           1:01.87    1:07.11        
 10 Wellborn, Mark   16 DST-MA                 NT    1:07.49        
 11 Legge, John E    16 WFLA-FL           1:10.76    1:07.52        
 12 Heath, Tyler L   17 GTSA-FL           1:04.96    1:08.01        
 13 Knox, Carson J   16 TBAY-FL           1:11.92    1:08.05        
 14 Licht, Joey W    14 TBAY-FL           1:08.59    1:08.21        
 15 Woodruff, Davau  16 TBAY-FL           1:15.66    1:08.29        
 16 Marshburn, Mark  17 SPA-FL            1:09.28    1:08.47        
 17 McGovern, Blake  14 TBAY-FL           1:05.47    1:08.73        
 18 Slockett, Rober  18 TBAY-FL           1:06.42    1:09.00        
 19 Christian, Bran  16 WFLA-FL           1:04.76    1:09.35        
 20 Murch, Connell   14 SPA-FL            1:13.56    1:09.46        
 21 Olney, Graham R  17 BERK-FL           1:03.79    1:09.73        
 22 Bratic, Roman L  16 PYP-FL            1:11.12    1:11.10        
 23 Fritz, Matthew   14 TYS-FL                 NT    1:12.49        
 24 Childers, Austi  18 TYS-FL            1:12.39    1:12.63        
 25 Mosher, Keating  17 BERK-FL           1:07.55    1:12.82        
 26 Legge, Michael   18 WFLA-FL           1:12.98    1:12.84        
 27 Tanner Jr, Pete  13 BERK-FL           1:14.55    1:13.19        
 28 Dieffenthaller,  13 UNAT-FL           1:13.16    1:13.79        
 29 Rasmussen, Jack  16 PYP-FL            1:14.86    1:13.90        
 30 Sands, Sam B     14 TYS-FL            1:12.15    1:14.23        
 31 Stem, Tucker J   16 PYP-FL                 NT    1:14.41        
 32 Psinakis, Chase  16 BERK-FL           1:07.25    1:14.60        
 33 Smith, Will R    14 SPA-FL            1:16.89    1:14.69        
 34 Cureton, Corey   16 SPA-FL                 NT    1:14.77        
 34 Grant, Magellan  13 SPA-FL            1:20.18    1:14.77        
 36 Reischmann, Pau  17 SPA-FL            1:19.68    1:15.44        
 37 Bennett, Zachar  13 TBAY-FL           1:19.03    1:15.60        
 38 Moothedan, Elij  15 TYS-FL            1:21.00    1:16.49        
 39 Kravitz, Caleb   13 SPA-FL            1:25.38    1:17.26        
 40 Moore, Jacob S   18 SPA-FL            1:17.00    1:18.17        
 41 Cecil, Robert s  14 BERK-FL                NT    1:18.50        
 42 Vietas, Christo  14 STAT-FL                NT    1:18.55        
 43 Visuvasam, Tyle  13 LOLL-FL           1:30.33    1:18.60        
 44 Driscoll, Brend  13 TBAY-FL           1:24.92    1:21.06        
 45 Gonzalez, Sebas  16 GTSA-FL           1:29.99    1:21.48        
 46 Millner Balagta  13 BERK-FL           1:26.06    1:21.69        
 47 Daniels, Zachar  17 LOLL-FL                NT    1:21.89        
 48 Keel, Bryson J   15 TBAY-FL           1:36.66    1:23.23        
 49 Doris, Nathan J  13 TYS-FL            1:30.58    1:23.30        
 50 Caceres, Alex T  13 TYS-FL            1:28.17    1:24.06        
 51 Moran, Connor J  13 WFLA-FL           1:31.88    1:26.93        
 52 Lehnhardt, Jack  13 GTSA-FL           1:34.09    1:31.80        
 53 Smith, Sam C     13 STAT-FL                NT    1:38.82        
 54 Gottlieb, Micha  13 PYP-FL                 NT    1:39.72        
 55 McCool, Bryce A  13 TBAY-FL           1:57.57    1:42.19        
 -- Patterson, Wade  17 BERK-FL           1:24.67         DQ        
 -- Chaves, Nicolas  13 PYP-FL            1:18.86         DQ