St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 4/18/2014
    Friday Nite Saturday Morning Races - 4/18/2014 to 4/19/2014     
                  North Shore Pool (FL -FL , USA)                   
 
 Event 27  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
         2:02.49  SRNT
         2:04.69  JRNT
         2:16.49  ZONE
         2:18.09  F-14
         2:21.19  F-13
         2:25.19  F-12
         2:32.69  F-11
         2:50.99  10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Rockway, Christ  14 TBAY-FL           2:10.00    2:10.30 ZONE   
               1:03.13    2:10.30 (1:07.17)
  2 Moore, Maureen   15 TBAY-FL           2:11.62    2:10.70 ZONE   
               1:03.59    2:10.70 (1:07.11)
  3 Palsha, Peyton   14 SPA-FL            2:08.01    2:11.62 ZONE   
               1:02.67    2:11.62 (1:08.95)
  4 Finke, Summer S  17 SPA-FL            2:04.94    2:12.17 ZONE   
               1:05.82    2:12.17 (1:06.35)
  5 Freeman, Rachae  17 PYP-FL            2:12.95    2:15.87 ZONE   
               1:06.08    2:15.87 (1:09.79)
  6 Carter, Paige C  15 TBAY-FL           2:16.89    2:18.76 F-13   
               1:06.88    2:18.76 (1:11.88)
  7 Kiser, Randi T   15 TBAY-FL           2:18.54    2:19.55 F-13   
               1:08.24    2:19.55 (1:11.31)
  8 Leadbetter, Lin  14 SPA-FL            2:14.25    2:20.09 F-13   
               1:06.69    2:20.09 (1:13.40)
  9 Ward, Taylor K   13 LOLL-FL                NT    2:20.77 F-13   
               1:08.03    2:20.77 (1:12.74)
 10 Ward, Caroline   16 PYP-FL            2:14.95    2:20.87 F-13   
               1:07.86    2:20.87 (1:13.01)
 11 Nuyianes, Alex   17 TBAY-FL           2:16.75    2:21.00 F-13   
               1:08.55    2:21.00 (1:12.45)
 12 Sopapong, Dee    17 TBAY-FL           2:11.73    2:21.49 F-12   
               1:08.09    2:21.49 (1:13.40)
 13 Miller, Chelsea  18 WFLA-FL           2:15.01    2:22.73 F-12   
               1:08.88    2:22.73 (1:13.85)
 14 Barber, Savanna  14 WFLA-FL           2:21.02    2:23.45 F-12   
               1:08.53    2:23.45 (1:14.92)
 15 Heron, Noa R     13 WFLA-FL           2:18.56    2:23.62 F-12   
               1:10.34    2:23.62 (1:13.28)
 16 Radloff, Keely   13 Lightning-FL      2:24.33    2:24.18 F-12   
               1:09.93    2:24.18 (1:14.25)
 17 Walkup, Julia M  13 TBAY-FL           2:19.61    2:24.36 F-12   
               1:09.54    2:24.36 (1:14.82)
 18 Kovac, Megan E   17 PYP-FL            2:12.45    2:24.88 F-12   
               1:08.93    2:24.88 (1:15.95)
 19 Palsha, Gracely  12 SPA-FL            2:38.77    2:25.22 F-11   
               1:10.50    2:25.22 (1:14.72)
 20 Whitfield, Sidn  14 GTSA-FL           2:39.56    2:26.41 F-11   
               1:08.64    2:26.41 (1:17.77)
 21 Carter, Ava L    12 TBAY-FL           2:23.88    2:26.70 F-11   
               1:11.11    2:26.70 (1:15.59)
 22 De Alvarez, Lia  14 TBAY-FL           2:25.38    2:26.77 F-11   
               1:10.63    2:26.77 (1:16.14)
 23 Harvard, Leah M  16 SPA-FL            2:20.17    2:27.32 F-11   
               1:09.71    2:27.32 (1:17.61)
 24 Allen, Kendal N  15 TBAY-FL           2:15.05    2:28.16 F-11   
               1:10.51    2:28.16 (1:17.65)
 25 McIntosh, Laure  16 PYP-FL            2:14.19    2:28.29 F-11   
               1:11.59    2:28.29 (1:16.70)
 26 Hom, Olivia I    15 PYP-FL            2:34.83    2:28.53 F-11   
               1:11.81    2:28.53 (1:16.72)
 27 Schrader, Ashle  13 PYP-FL            2:34.56    2:28.60 F-11   
               1:12.41    2:28.60 (1:16.19)
 28 DeReus, Heather  17 ACTT-FL           2:25.77    2:28.69 F-11   
               1:13.36    2:28.69 (1:15.33)
 29 McClugage, Cait  16 TYS-FL            2:26.18    2:29.61 F-11   
               1:12.75    2:29.61 (1:16.86)
 30 Nesto, Nicole R  17 WFLA-FL           2:25.09    2:30.26 F-11   
               1:10.08    2:30.26 (1:20.18)
 31 Shapiro, Abby B  13 STAT-FL           2:38.81    2:30.94 F-11   
               1:13.63    2:30.94 (1:17.31)
 32 Scott, Jordan C  12 TYS-FL            2:31.62    2:31.44 F-11   
               1:12.28    2:31.44 (1:19.16)
 33 Omel, Tammy C    16 UNAT$-FL          2:31.88    2:31.95 F-11   
               1:13.39    2:31.95 (1:18.56)
 34 Bellamy, Gabrie  15 TBAY-FL           2:26.83    2:32.11 F-11   
               1:13.02    2:32.11 (1:19.09)
 35 Harrigan, Brook  13 TBAY-FL           2:40.14    2:32.46 F-11   
               1:14.16    2:32.46 (1:18.30)
 36 Ward, Kim R      14 TYS-FL            2:33.70    2:32.95 10&U   
               1:14.50    2:32.95 (1:18.45)
 37 Kunins, Leah B   15 SPA-FL            2:38.55    2:35.34 10&U   
               1:14.52    2:35.34 (1:20.82)
 38 Wilson, Sarafin  15 SPA-FL            2:31.43    2:38.44 10&U   
               1:16.74    2:38.44 (1:21.70)
 39 Corey, Sydney A  15 BERK-FL           2:48.03    2:38.79 10&U   
               1:16.67    2:38.79 (1:22.12)
 40 Alberdi, Nina K  14 STAT-FL           2:38.14    2:39.41 10&U   
               1:18.68    2:39.41 (1:20.73)
 41 Leisure, Abigai  12 TYS-FL            2:53.85    2:39.79 10&U   
               1:17.00    2:39.79 (1:22.79)
 42 Lafond, Julia J  16 BERK-FL           2:58.27    2:39.95 10&U   
               1:17.59    2:39.95 (1:22.36)
 43 DeLong, Ana L    13 GTSA-FL           2:46.55    2:40.00 10&U   
               1:16.26    2:40.00 (1:23.74)
 44 Allen, Hadley M  14 WFLA-FL           2:40.52    2:40.18 10&U   
               1:15.97    2:40.18 (1:24.21)
 45 Koutras, Nicole  14 LOLL-FL                NT    2:43.94 10&U   
               1:20.39    2:43.94 (1:23.55)
 46 Baksa, Sydney A  13 GTSA-FL           2:43.20    2:45.08 10&U   
               1:19.00    2:45.08 (1:26.08)
 47 Adams, Gwen Y    10 TBAY-FL           3:18.07    2:48.99 10&U   
               1:24.17    2:48.99 (1:24.82)
 48 Murphy, Hailey   13 TYS-FL            3:13.11    2:51.42        
               1:22.18    2:51.42 (1:29.24)
 49 Keane, Hannah    13 BERK-FL                NT    2:53.02        
               1:22.59    2:53.02 (1:30.43)
 50 Johnson, Kyra N  13 TYS-FL            3:02.70    2:54.74        
               1:23.86    2:54.74 (1:30.88)
 51 Currey, Katryna  13 WFLA-FL           2:58.87    2:54.83        
               1:26.21    2:54.83 (1:28.62)
 52 Lawniczak, Aman  13 TYS-FL            3:01.98    2:59.87        
               1:27.00    2:59.87 (1:32.87)
 53 Robinson, Cryst  13 SPA-FL                 NT    3:02.19        
               1:27.72    3:02.19 (1:34.47)
 54 Borchuck, Ava C  14 SPA-FL                 NT    3:10.78        
               1:34.32    3:10.78 (1:36.46)
 55 Conover, Emma J  12 SPA-FL                 NT    3:25.27        
               1:40.92    3:25.27 (1:44.35)
 
 Event 27  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
         1:51.89  SRNT
         1:54.69  JRNT
         2:05.59  ZONE
         2:12.29  F-14
         2:17.19  F-13
         2:25.69  F-12
         2:34.59  F-11
         2:52.39  10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Peters, Ryan S   18 TBAY-FL           1:55.64    2:01.11 ZONE   
                 59.82    2:01.11 (1:01.29)
  2 Hanner, Luke A   16 SPA-FL            1:56.58    2:01.47 ZONE   
                 59.90    2:01.47 (1:01.57)
  3 Bryant, Calvin   18 SPA-FL            1:56.72    2:01.57 ZONE   
                 59.53    2:01.57 (1:02.04)
  4 Dickson, Robbie  16 DST-MA            1:59.78    2:02.36 ZONE   
               1:00.29    2:02.36 (1:02.07)
  5 Borgen, Runar    20 GTSA-FL           1:57.98    2:03.49 ZONE   
               1:00.48    2:03.49 (1:03.01)
  6 Wellborn, Mark   16 DST-MA            2:01.47    2:04.51 ZONE   
               1:01.28    2:04.51 (1:03.23)
  7 Finke, Robert C  14 SPA-FL            2:01.87    2:04.84 ZONE   
               1:01.86    2:04.84 (1:02.98)
  8 Farese, John G   18 SPA-FL            1:57.29    2:07.40 F-14   
               1:01.74    2:07.40 (1:05.66)
  9 Spiric, Stefan   17 WFLA-FL           1:57.98    2:08.41 F-14   
               1:01.45    2:08.41 (1:06.96)
 10 Christian, Bran  16 WFLA-FL           2:04.57    2:08.49 F-14   
               1:02.35    2:08.49 (1:06.14)
 11 White, Sean J    15 TBAY-FL           2:05.27    2:08.85 F-14   
               1:02.16    2:08.85 (1:06.69)
 12 Rivadeneira, Lu  17 PYP-FL            1:59.69    2:09.26 F-14   
               1:02.81    2:09.26 (1:06.45)
 13 McGovern, Wesle  16 TBAY-FL           1:54.55    2:10.37 F-14   
               1:00.34    2:10.37 (1:10.03)
 14 Knox, Carson J   16 TBAY-FL           2:32.03    2:11.67 F-14   
               1:04.65    2:11.67 (1:07.02)
 15 Legge, Michael   18 WFLA-FL           2:08.00    2:12.27 F-14   
               1:03.62    2:12.27 (1:08.65)
 16 Grant, Alex H    18 SPA-FL            2:16.33    2:13.72 F-13   
               1:05.31    2:13.72 (1:08.41)
 17 Murch, Connell   14 SPA-FL            2:21.99    2:13.80 F-13   
               1:03.26    2:13.80 (1:10.54)
 18 Mitchell, Bradl  15 BERK-FL           2:10.70    2:14.40 F-13   
               1:05.26    2:14.40 (1:09.14)
 19 Hudak, Shane H   14 WFLA-FL           2:12.28    2:14.56 F-13   
               1:04.55    2:14.56 (1:10.01)
 20 Keane, Harrison  17 BERK-FL                NT    2:14.83 F-13   
               1:05.02    2:14.83 (1:09.81)
 21 Pliss, Daniel A  18 WFLA-FL           2:15.08    2:14.95 F-13   
               1:04.70    2:14.95 (1:10.25)
 22 Reischmann, Pau  17 SPA-FL            2:14.82    2:15.34 F-13   
               1:06.04    2:15.34 (1:09.30)
 23 Sands, Sam B     14 TYS-FL            2:17.75    2:15.38 F-13   
               1:05.89    2:15.38 (1:09.49)
 24 Psinakis, Chase  16 BERK-FL           2:12.00    2:15.98 F-13   
               1:04.66    2:15.98 (1:11.32)
 25 Lawniczak, Just  16 TYS-FL            2:15.70    2:16.12 F-13   
               1:04.64    2:16.12 (1:11.48)
 26 Bratic, Marko A  15 PYP-FL            2:30.27    2:16.26 F-13   
               1:04.56    2:16.26 (1:11.70)
 27 Moothedan, Elij  15 TYS-FL            2:17.38    2:17.34 F-12   
               1:06.50    2:17.34 (1:10.84)
 28 Childers, Austi  18 TYS-FL            2:13.67    2:17.36 F-12   
               1:05.64    2:17.36 (1:11.72)
 29 Mosher, Keating  17 BERK-FL           2:02.63    2:17.42 F-12   
               1:05.70    2:17.42 (1:11.72)
 30 Dovolani, Bexhe  14 SPA-FL            2:24.72    2:17.44 F-12   
               1:06.69    2:17.44 (1:10.75)
 31 Smith, Will R    14 SPA-FL            2:19.99    2:17.46 F-12   
               1:06.94    2:17.46 (1:10.52)
 32 Moore, Jacob S   18 SPA-FL                 NT    2:17.60 F-12   
               1:07.25    2:17.60 (1:10.35)
 33 Nally, Brandon   13 BERK-FL           2:20.67    2:18.55 F-12   
               1:08.04    2:18.55 (1:10.51)
 34 Hamilton, Skyle  15 WFLA-FL           2:27.48    2:19.80 F-12   
               1:06.11    2:19.80 (1:13.69)
 35 Price, Joshua S  16 TYS-FL            2:18.40    2:19.83 F-12   
               1:05.91    2:19.83 (1:13.92)
 36 Driscoll, Brend  13 TBAY-FL           2:25.48    2:19.94 F-12   
               1:09.90    2:19.94 (1:10.04)
 37 Dieffenthaller,  13 UNAT-FL           2:15.61    2:20.15 F-12   
               1:07.35    2:20.15 (1:12.80)
 38 Fritz, Matthew   14 TYS-FL            2:19.81    2:20.95 F-12   
               1:06.80    2:20.95 (1:14.15)
 39 Stem, Tucker J   16 PYP-FL                 NT    2:21.05 F-12   
               1:07.82    2:21.05 (1:13.23)
 40 Patterson, Wade  17 BERK-FL           2:15.95    2:21.21 F-12   
               1:07.80    2:21.21 (1:13.41)
 41 Shapiro, Jack H  13 STAT-FL           2:27.94    2:22.64 F-12   
               1:09.55    2:22.64 (1:13.09)
 42 Chaves, Nicolas  13 PYP-FL            2:27.51    2:24.22 F-12   
               1:09.25    2:24.22 (1:14.97)
 43 Kordac, Vojtech  12 PYP-FL            2:53.07    2:25.23 F-12   
               1:10.14    2:25.23 (1:15.09)
 44 Kravitz, Caleb   13 SPA-FL            2:36.91    2:25.49 F-12   
               1:11.07    2:25.49 (1:14.42)
 45 Tillotson, Jaco  17 TYS-FL            2:34.60    2:26.13 F-11   
               1:09.41    2:26.13 (1:16.72)
 46 Leadbetter, Gor  12 SPA-FL            2:27.64    2:27.53 F-11   
               1:10.36    2:27.53 (1:17.17)
 47 Clutter, Jarret  14 SPA-FL            2:34.95    2:28.02 F-11   
               1:12.19    2:28.02 (1:15.83)
 48 Grant, Magellan  13 SPA-FL            2:33.91    2:29.26 F-11   
               1:12.31    2:29.26 (1:16.95)
 49 Cecil, Robert s  14 BERK-FL                NT    2:29.31 F-11   
               1:13.06    2:29.31 (1:16.25)
 50 Patterson, Core  16 PYP-FL            2:26.71    2:30.03 F-11   
 51 Noll, Tiernan M  15 TBAY-FL                NT    2:30.80 F-11   
               1:13.62    2:30.80 (1:17.18)
 52 Hom, Matthew P   13 PYP-FL            2:41.32    2:33.10 F-11   
               1:14.60    2:33.10 (1:18.50)
 53 Doris, Nathan J  13 TYS-FL            2:43.77    2:33.49 F-11   
               1:12.84    2:33.49 (1:20.65)
 54 Allen, Oliver E  15 TBAY-FL           2:15.02    2:38.61 10&U   
               1:13.52    2:38.61 (1:25.09)
 55 Gonzalez, Sebas  16 GTSA-FL                NT    2:39.66 10&U   
               1:17.92    2:39.66 (1:21.74)
 56 Moran, Connor J  13 WFLA-FL           2:47.12    2:40.59 10&U   
               1:15.79    2:40.59 (1:24.80)
 57 Weaver, Mason M  13 SPA-FL                 NT    2:45.46 10&U   
               1:19.36    2:45.46 (1:26.10)
 58 Hill, Collin J   15 TBAY-FL                NT    2:46.15 10&U   
               1:18.64    2:46.15 (1:27.51)
 59 Lehnhardt, Jack  13 GTSA-FL           2:50.38    2:51.91 10&U   
               1:22.54    2:51.91 (1:29.37)
 60 Weaver, Nathan   15 STAT-FL                NT    2:56.39        
               1:21.96    2:56.39 (1:34.43)
 61 Condon, Chase H  14 TBAY-FL                NT    3:18.12        
               1:37.65    3:18.12 (1:40.47)