St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/17/2014
  SATURDAY & SUNDAY MORNING AT THE RACES - 5/17/2014 to 5/18/2014   
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 1  Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:18.69  11-12 F-12
         1:24.39  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Carter, Ava L    12 TBAY-FL           1:20.99    1:17.78 F-12   
  2 Smith, Laura L   12 TBAY-FL           1:20.42    1:19.04 F-11   
  3 Marlow, Ella N   11 TBAY-FL           1:39.74    1:21.24 F-11   
  4 Palsha, Gracely  12 SPA-FL            1:20.16    1:22.36 F-11   
  5 Pyhel, Madison   12 SPA-FL            1:22.49    1:22.43 F-11   
  6 Ballash, Audrey  11 LOLL-FL           1:23.37    1:23.11 F-11   
  7 Peterson, Skyla  11 TBAY-FL           1:24.21    1:24.40        
  8 Rubin, Alix S    12 TBAY-FL           1:31.36    1:25.59        
  9 Brandt, Emily K  12 LWRY-FL                NT    1:25.87        
 10 Gearhart, Sydne  11 TBAY-FL           1:23.83    1:26.02        
 11 Hall, MacKenzie  11 BERK-FL           1:27.37    1:26.08        
 12 Foster, Emma n   11 TBAY-FL           1:27.04    1:26.22        
 13 Mulvihill, Lexi  11 BW-FL             1:27.80    1:27.65        
 14 Sanchez, Carin   11 STAT-FL           1:27.82    1:28.27        
 15 Jones, Kristin   12 LOLL-FL                NT    1:28.49        
 16 Klaus, Lauren S  12 TBAY-FL           1:41.48    1:29.86        
 17 Grant, Maslin A  11 SPA-FL            1:30.36    1:30.40        
 18 Kelly, Kendal E  12 STAT-FL           1:28.12    1:30.88        
 19 Answeeney, Just  11 BW-FL             1:30.53    1:31.71        
 20 Austrich, Morga  11 TBAY-FL           1:37.50    1:32.15        
 21 Neely, Cassidy   11 AAC-FL            1:35.53    1:33.06        
 22 Alur, Indira S   11 BW-FL             1:33.92    1:34.23        
 23 Roman, Alexis L  11 SPA-FL            1:31.11    1:34.86        
 24 Sprague, Alex    11 LOLL-FL           1:33.29    1:35.62        
 25 Dort, Alexandra  12 WFLA-FL           1:39.46    1:36.29        
 26 Albada, Sofie J  11 TBAY-FL           2:03.60    1:37.32        
 27 Jacobson, Sadie  11 TBAY-FL           1:43.53    1:37.58        
 28 Centanni, Olivi  12 TBAY-FL           1:42.36    1:38.70        
 29 Blackwell, Hann  11 BW-FL                  NT    1:39.52        
 30 Senior, Summer   11 TBAY-FL                NT    1:39.72        
 31 Mount, Natalie   12 LWRY-FL           1:47.07    1:40.43        
 32 Brown, Emma E    11 LOLL-FL                NT    1:40.65        
 33 Reynolds, Emma   11 UNATT-FL          1:41.55    1:41.21        
 34 Lachat, Diane M  11 TBAY-FL                NT    1:41.39        
 35 Hungerford, Mad  12 BW-FL                  NT    1:41.84        
 36 Lenoir, Makenna  12 SCST-FL           1:42.12    1:41.88        
 37 Emerson, Hailey  11 SPA-FL                 NT    1:42.86        
 38 Arcila, Isabela  11 BERK-FL           1:45.29    1:43.32        
 39 Serdynski, Sydn  11 TBAY-FL           1:43.52    1:45.15        
 40 Hillier, Alliso  12 SPA-FL            1:44.01    1:46.08        
 41 Malaer, Brittan  12 BW-FL             1:49.43    1:46.33        
 42 Walker, Sierra   11 WCA-FL                 NT    1:46.43        
 43 Saunders, Sadie  11 STAT-FL                NT    1:48.92        
 44 Mariani, Madiso  11 BERK-FL                NT    1:48.95        
 45 Wu, Emma R       11 BW-FL             1:56.46    1:50.04        
 46 Killan, Hannah   11 LWRY-FL                NT    1:52.30        
 47 Boardman, Quinn  11 TBAY-FL                NT    1:53.74        
 48 Blumenthal, Ell  11 TBAY-FL                NT    2:03.40        
 -- Weigner, Gabi L  11 UNATA-FL          1:26.34         DQ        
 -- Vasilakos, Rach  11 TBAY-FL           1:39.86         DQ        
 
 Event 1  Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:03.29  13&O SRNT
         1:04.59  13&O JRNT
         1:13.39  13&O F-14
         1:15.49  13&O ZONE
         1:15.69  13&O F-13
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Chapin, Courtne  15 LWRY-FL           1:11.44    1:12.70 F-14   
  2 Guzman, Celi     13 TBAY-FL           1:11.95    1:12.77 F-14   
  3 Hample, Emily L  16 PYP-FL            1:13.64    1:14.03 ZONE   
  4 Hanlon, Haley M  15 TBAY-FL           1:20.11    1:14.44 ZONE   
  5 Driscoll, Colle  16 TBAY-FL           1:12.15    1:14.69 ZONE   
  6 Kirkpatrick, Ol  16 TBAY-FL           1:15.99    1:14.97 ZONE   
  7 Brown, Caroline  16 TBAY-FL           1:13.88    1:15.20 ZONE   
  8 Allen, Kendal N  15 TBAY-FL           1:15.99    1:15.30 ZONE   
  9 Neely, Caroline  18 SPA-FL            1:10.83    1:15.53 F-13   
 10 Leadbetter, Lin  14 SPA-FL            1:14.01    1:15.81        
 11 Gearhart, Madis  13 TBAY-FL           1:17.69    1:16.12        
 12 Blethroad, Sall  16 TBAY-FL           1:16.51    1:16.23        
 13 Sawyers, Savann  15 SPA-FL            1:12.89    1:16.61        
 14 Sheppard, Sydne  14 WFLA-FL           1:16.85    1:16.98        
 15 Little, Meredit  16 SPA-FL            1:13.69    1:17.03        
 16 Ward, Taylor K   13 LOLL-FL           1:19.10    1:17.19        
 17 Schrader, Ashle  13 PYP-FL            1:18.84    1:17.87        
 18 Lontoc, Lara I   15 AAC-FL            1:17.22    1:18.09        
 19 Miller, Chelsea  18 WFLA-FL           1:09.17    1:18.17        
 20 Russo, Kaitlyn   17 WFLA-FL           1:13.81    1:18.19        
 20 Pointer, Martha  16 AAC-FL            1:14.65    1:18.19        
 22 Burrows, Amanda  15 SPA-FL            1:11.64    1:18.40        
 23 Coleman, Courtn  14 SPA-FL            1:14.69    1:19.02        
 24 Gorham, Jordan   14 WFLA-FL           1:18.18    1:19.05        
 25 Fredlake, Hanna  17 TBAY-FL           1:20.99    1:19.32        
 26 Minnis, Isabel   14 TBAY-FL           1:21.04    1:19.34        
 27 Walker, Alexand  14 SPA-FL            1:13.36    1:19.56        
 28 Tanner, Maureen  13 BERK-FL           1:21.03    1:19.99        
 29 Lewis, Dianna C  14 SPA-FL            1:20.59    1:20.10        
 30 Cassady, Shay L  14 SPA-FL            1:23.04    1:20.43        
 31 Nesto, Nicole R  17 WFLA-FL           1:13.60    1:20.45        
 32 Myers, Anne B    16 TBAY-FL           1:15.06    1:20.48        
 33 Vietas, Cassie   17 STAT-FL           1:16.90    1:20.98        
 34 Kehoe, Alex L    17 SPA-FL            1:15.66    1:21.36        
 35 Rawls, Madeline  13 AAC-FL            1:24.25    1:21.65        
 36 Imperialbobis,   15 LOLL-FL           1:20.64    1:21.75        
 37 Parrish, Kiley   14 TBAY-FL           1:23.78    1:22.29        
 38 Jordan, Meghan   15 SPA-FL            1:20.84    1:22.76        
 39 Bobitt, Haley K  14 WCA-FL            1:22.50    1:23.16        
 40 Iafe, Natalie R  13 WCA-FL            1:25.00    1:23.38        
 41 Lehr, Allison P  19 TBAY-FL                NT    1:23.42        
 42 Taulbee, Katie   13 UNATA-FL          1:19.61    1:23.48        
 43 Jones, Davi D    16 SPA-FL            1:21.56    1:23.55        
 44 Alberdi, Nina K  14 STAT-FL           1:23.36    1:23.68        
 45 Shapiro, Abby B  13 STAT-FL           1:23.07    1:23.78        
 46 Parker, Margare  13 TBAY-FL           1:26.23    1:23.96        
 47 Russo, Allyson   15 TBAY-FL                NT    1:24.85        
 48 Helgeson, Sarah  13 PYP-FL            1:22.61    1:24.96        
 49 Brockman, Hanna  15 SPA-FL            1:24.77    1:25.21        
 50 Vasilakos, Nata  13 TBAY-FL           1:29.72    1:26.26        
 51 Czupryn, Margar  13 LOLL-FL                NT    1:26.33        
 52 Parrino, Demmi   14 AAC-FL            1:24.06    1:26.39        
 53 Rindo-Thompson,  13 LOLL-FL                NT    1:26.85        
 54 Martino, Dani M  13 BW-FL                  NT    1:27.48        
 55 Gehlen, Kate E   14 PYP-FL            1:28.48    1:27.88        
 56 Simon, Naomi L   14 WFLA-FL           1:32.55    1:28.91        
 57 Finster, Ashley  15 SPA-FL            1:54.80    1:29.69        
 58 Muklewicz, Dari  14 LWRY-FL                NT    1:29.82        
 59 Bethel, Sydney   14 TBAY-FL           1:30.93    1:30.50        
 60 Stelmach, Olenk  14 PYP-FL            1:38.10    1:30.85        
 61 Koutras, Nicole  14 LOLL-FL           1:41.83    1:33.58        
 62 McComb, Lexi E   14 UNATT-FL          1:34.55    1:34.38        
 63 Weins, Jessica   15 UN-BW-FL          1:42.91    1:34.68        
 64 Stern, Alyssa L  14 TBAY-FL           1:29.99    1:35.56        
 65 Haight, Zoey C   13 STAT-FL           1:51.08    1:35.90        
 66 Tirado, Juliana  15 TBAY-FL           1:39.07    1:38.63        
 67 Smith, Julia L   13 STAT-FL           1:45.82    1:42.66        
 68 Abbey, Millicen  14 SPA-FL                 NT    2:05.23        
 -- Bruce, Kaylee A  13 LOLL-FL           1:29.09         DQ        
 -- Yatsula, Anne M  14 TBAY-FL           1:34.95         DQ        
 -- Carter, Paige C  15 TBAY-FL           1:15.99         DQ        
 
 Event 1  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:20.49  11-12 F-12
         1:25.79  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Leadbetter, Gor  12 SPA-FL            1:16.30    1:17.16 F-12   
  2 Fonnotto, Jay J  12 LOLL-FL           1:19.16    1:20.43 F-12   
  3 Kimura, Kory Q   11 TBAY-FL           1:19.52    1:21.15 F-11   
  4 Kordac, Vojtech  12 PYP-FL            1:28.07    1:21.53 F-11   
  5 Dieffenthaller,  11 BERK-FL           1:26.03    1:24.30 F-11   
  6 Hill, Tyre W     12 SPA-FL            1:26.32    1:24.32 F-11   
  7 Meyers, Andrew   11 WFLA-FL           1:24.13    1:24.35 F-11   
  8 Showalter, Scot  11 STAT-FL           1:29.53    1:25.70 F-11   
  9 Piccarreto, Jac  12 WFLA-FL           1:31.84    1:26.29        
 10 Key, Jacob T     12 TBAY-FL           1:31.33    1:28.87        
 11 Wilhelm, Cory M  12 PYP-FL            1:26.67    1:28.92        
 12 Ramsey, Zuri     11 TBAY-FL                NT    1:30.43        
 13 Whiteley, John   11 TBAY-FL           1:48.26    1:31.97        
 14 Yatsula, Christ  11 TBAY-FL           1:30.34    1:33.61        
 15 Shaffer, Nick A  11 AAC-FL            1:34.95    1:35.31        
 16 Borromeo, Rafae  12 TBAY-FL           2:00.50    1:35.56        
 17 Schwahn, Caleb   11 WFLA-FL                NT    1:38.36        
 -- Alberdi, Tony A  12 STAT-FL           1:53.05         DQ        
 -- Gelongo, Elijah  12 LWRY-FL           1:31.11         DQ        
 
 Event 1  Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
           57.19  13&O SRNT
           58.99  13&O JRNT
         1:07.29  13&O ZONE
         1:12.29  13&O F-14
         1:14.59  13&O F-13
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Wheeler, Jordan  17 TBAY-FL           1:05.57    1:03.83 ZONE   
  2 Spiric, Stefan   17 WFLA-FL           1:01.87    1:05.27 ZONE   
  3 Waite, Dean G    19 TBAY-FL           1:02.75    1:05.67 ZONE   
  4 Berson, Marc D   18 UNATA-FL          1:05.04    1:07.47 F-14   
  5 Sellers, Austin  17 AAC-FL            1:07.23    1:07.87 F-14   
  6 Licht, Joey W    14 TBAY-FL           1:08.21    1:08.49 F-14   
  7 Shaffer, Tommy   16 AAC-FL            1:06.25    1:09.08 F-14   
  8 Christian, Bran  16 WFLA-FL           1:04.76    1:09.37 F-14   
  9 Rawls, Fitz W    15 AAC-FL            1:08.65    1:09.48 F-14   
 10 White, Sean J    16 TBAY-FL           1:11.46    1:09.90 F-14   
 11 Legge, John E    16 WFLA-FL           1:07.52    1:10.89 F-14   
 12 Stevenson, Will  16 AAC-FL            1:10.72    1:11.54 F-14   
 13 Pescio, Luigi v  13 TBAY-FL           1:17.86    1:12.08 F-14   
 14 Legge, Michael   18 WFLA-FL           1:12.84    1:13.46 F-13   
 15 Dieffenthaller,  13 BERK-FL           1:13.79    1:13.62 F-13   
 16 Psinakis, Chase  16 BERK-FL           1:14.60    1:13.81 F-13   
 17 Brown, Ross J    18 TBAY-FL           1:16.99    1:14.09 F-13   
 18 Hedrich, Michae  17 PYP-FL            1:13.02    1:14.42 F-13   
 19 Stovern, Nathan  15 BERK-FL           1:17.08    1:14.90        
 20 Smith, Will R    14 SPA-FL            1:14.69    1:15.05        
 21 Miller, Kaden R  14 BW-FL             1:17.48    1:15.10        
 22 Coundouriotis,   13 SPA-FL            1:17.49    1:15.27        
 23 Cureton, Corey   16 SPA-FL            1:14.77    1:15.57        
 24 Rhoads, Paxton   15 TBAY-FL           1:20.03    1:15.65        
 25 McGregor, Ben B  15 ACTT-FL           1:17.23    1:15.99        
 26 Grant, Magellan  13 SPA-FL            1:14.77    1:16.25        
 27 Ruefle, Vanya A  13 SPA-FL            1:25.16    1:16.36        
 28 Brown, Connor E  15 AAC-FL            1:16.09    1:17.11        
 29 Yatsula, Christ  16 TBAY-FL           1:17.74    1:17.21        
 30 Bui, Richie      16 TBAY-FL           1:18.77    1:18.30        
 31 Guerrero, Blake  14 BW-FL             1:22.85    1:18.69        
 32 Vietas, Christo  14 STAT-FL           1:18.55    1:18.95        
 33 Carreja, Tyler   13 TBAY-FL           1:17.82    1:19.26        
 34 Steel II, Jake   17 SCST-FL           1:12.71    1:20.34        
 35 Millner Balagta  13 BERK-FL           1:21.69    1:21.06        
 36 Hanner, Lyle A   15 SPA-FL            1:25.45    1:21.17        
 37 Driscoll, Brend  13 TBAY-FL           1:21.06    1:21.53        
 38 Muley, Vighnesh  13 TBAY-FL           1:31.50    1:24.07        
 39 Fernandez, Gust  14 BW-FL                  NT    1:25.25        
 40 Weiss, Kyle S    14 AAC-FL            1:22.84    1:26.37        
 41 Machin, Andy     14 SCST-FL           1:51.48    1:26.93        
 42 Gonzalez, Josep  13 SPA-FL            1:32.24    1:28.00        
 43 Piippo, Josh J   13 TBAY-FL           1:32.69    1:29.70        
 44 Saunders, Fulle  13 STAT-FL           1:30.93    1:32.28        
 45 Smith, Sam C     13 STAT-FL           1:38.82    1:36.29        
 46 Hajduk, Maxwell  13 LRSA-FL                NT    2:15.38