St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/17/2014
  SATURDAY & SUNDAY MORNING AT THE RACES - 5/17/2014 to 5/18/2014   
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 19  Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
         1:29.49  11-12 F-12
         1:34.19  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Smith, Laura L   12 TBAY-FL           1:31.95    1:28.55 F-12   
  2 Kelly, Kendal E  12 STAT-FL           1:33.16    1:29.55 F-11   
  3 Carter, Ava L    12 TBAY-FL           1:34.99    1:31.83 F-11   
  4 Ballash, Audrey  11 LOLL-FL           1:32.68    1:35.30        
  5 Rubin, Alix S    12 TBAY-FL           1:43.03    1:35.53        
  6 Wills, Sydney T  11 AAC-FL            1:37.29    1:35.66        
  7 Jones, Kristin   12 LOLL-FL           1:40.78    1:36.29        
  8 McEwan, Ava J    11 PYP-FL            1:35.82    1:36.50        
  9 Grimme, Chloe D  11 LOLL-FL           1:38.42    1:37.01        
 10 Weigner, Gabi L  11 UNATA-FL          1:43.95    1:37.69        
 11 Palsha, Gracely  12 SPA-FL            1:37.86    1:38.49        
 12 Franklin, India  12 STAT-FL                NT    1:38.96        
 13 Sprague, Alex    11 LOLL-FL           1:43.59    1:40.07        
 14 Morris, Lucy J   11 AAC-FL            1:46.77    1:40.19        
 15 Holmes, Taylor   11 BW-FL             1:44.58    1:40.22        
 16 Klaus, Lauren S  12 TBAY-FL           1:53.67    1:40.46        
 17 Austrich, Morga  11 TBAY-FL           2:01.94    1:43.50        
 18 Baker, Mya K     11 SPA-FL            1:44.72    1:44.02        
 19 Morgan, Kyah T   12 SPA-FL            1:44.66    1:45.48        
 20 Neely, Cassidy   11 AAC-FL            1:46.22    1:46.64        
 21 Carlin, Rachael  11 STAT-FL           1:45.34    1:46.90        
 22 Foster, Emma n   11 TBAY-FL           1:43.72    1:47.31        
 23 Roman, Alexis L  11 SPA-FL            1:49.17    1:47.61        
 24 Hubble, Marlee   12 WCA-FL            1:50.16    1:47.64        
 25 Malaer, Brittan  12 BW-FL             1:48.01    1:48.44        
 26 Senior, Summer   11 TBAY-FL           2:01.12    1:48.46        
 27 Stephens, Emma   12 TBAY-FL           2:01.17    1:49.47        
 28 Albada, Sofie J  11 TBAY-FL           2:16.69    1:49.50        
 29 Haight, Izzy D   11 STAT-FL                NT    1:51.05        
 30 Walker, Sierra   11 WCA-FL            1:56.97    1:51.70        
 31 Alur, Indira S   11 BW-FL             1:54.46    1:53.64        
 32 Hungerford, Mad  12 BW-FL             2:03.61    1:54.15        
 33 Arcila, Isabela  11 BERK-FL           2:01.34    1:54.21        
 34 Centanni, Olivi  12 TBAY-FL           1:52.49    1:54.72        
 35 Hillier, Alliso  12 SPA-FL            1:54.19    1:55.15        
 36 Langton, Gracie  11 TBAY-FL           2:16.88    1:55.16        
 37 Copenhaver, Lau  12 WCA-FL            2:02.78    1:57.18        
 38 Serdynski, Sydn  11 TBAY-FL           1:56.48    1:58.74        
 39 Rivadeneira, Ja  12 PYP-FL                 NT    2:00.68        
 40 Mariani, Madiso  11 BERK-FL           2:10.53    2:05.85        
 41 Boardman, Eve A  11 TBAY-FL                NT    2:06.03        
 42 Baker, Carly B   11 LWRY-FL           2:16.06    2:12.41        
 43 Killan, Hannah   11 LWRY-FL           2:19.14    2:13.08        
 44 Blumenthal, Ell  11 TBAY-FL           2:45.45    2:15.49        
 45 Franqueiro, Kar  11 LWRY-FL                NT    2:21.26        
 -- Growe, Alanna A  11 SPA-FL            2:01.51         DQ        
 -- Oehler, Stephan  11 AAC-FL                 NT         DQ        
 -- Lachat, Diane M  11 TBAY-FL                NT         DQ        
 
 Event 19  Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
         1:11.59  13&O SRNT
         1:13.49  13&O JRNT
         1:25.59  13&O F-14
         1:26.79  13&O F-13
         1:26.79  13&O ZONE
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Palsha, Peyton   14 SPA-FL            1:18.14    1:20.53 F-14   
  2 Rossi, Caroline  13 AAC-FL            1:18.61    1:22.67 F-14   
  3 Sawyers, Savann  15 SPA-FL            1:16.31    1:22.86 F-14   
  4 Loefgren, Emily  13 LWRY-FL           1:35.10    1:23.64 F-14   
  5 Wills, Sierra E  14 AAC-FL            1:21.87    1:26.33 F-13   
  6 Pointer, Martha  16 AAC-FL            1:22.55    1:26.55 F-13   
  7 Thai, Megan H    15 LOLL-FL           1:24.92    1:26.93        
  8 Fannon, Alexa G  14 BERK-FL           1:30.34    1:27.33        
  9 Delp, Gabby R    13 TBAY-FL           1:23.57    1:28.00        
 10 Chapin, Courtne  15 LWRY-FL           1:28.00    1:28.20        
 11 Barber, Savanna  14 WFLA-FL           1:24.61    1:28.31        
 12 Strasen, Madeli  16 TBAY-FL           1:22.70    1:28.78        
 13 Driscoll, Colle  16 TBAY-FL           1:22.68    1:29.08        
 14 Schrader, Ashle  13 PYP-FL            1:30.53    1:29.53        
 15 Czupryn, Margar  13 LOLL-FL           1:31.39    1:29.70        
 16 Barkman, Kately  10 PYP-FL            1:30.21    1:29.79        
 17 Olivares, Rosel  14 TBAY-FL           1:31.27    1:29.92        
 18 Schmaedeke, Kel  13 TBAY-FL           1:30.85    1:30.27        
 19 Gorham, Jordan   14 WFLA-FL           1:28.49    1:30.72        
 20 Rawls, Madeline  13 AAC-FL            1:28.67    1:30.92        
 21 Emerson, Taylor  13 SPA-FL            1:30.95    1:31.14        
 22 Greiwe, Emily G  16 AAC-FL            1:24.86    1:31.48        
 23 Taulbee, Katie   13 UNATA-FL          1:28.50    1:31.60        
 24 Burrows, Amanda  15 SPA-FL            1:26.56    1:31.86        
 25 Sellers, Lauren  14 AAC-FL            1:29.46    1:31.90        
 26 Tanner, Maureen  13 BERK-FL           1:36.52    1:32.65        
 27 Gholson, Zoe M   15 AAC-FL            1:33.20    1:33.64        
 28 Harkness, Morga  17 BW-FL             1:30.16    1:34.07        
 29 Kunins, Leah B   15 SPA-FL            1:33.29    1:34.26        
 30 Nelson, Taylor   16 SPA-FL                 NT    1:34.99        
 31 Bethel, Sydney   14 TBAY-FL           1:36.43    1:35.37        
 32 Brockman, Hanna  15 SPA-FL            1:36.87    1:35.61        
 33 Lewis, Dianna C  14 SPA-FL            1:36.52    1:35.88        
 34 Heron, Noa R     13 WFLA-FL           1:30.57    1:35.89        
 35 Mooring, Emma L  14 TBAY-FL           1:40.77    1:36.52        
 36 Simon, Naomi L   14 WFLA-FL           1:38.09    1:36.71        
 37 Iafe, Natalie R  13 WCA-FL            1:34.77    1:37.64        
 38 Hull, Coco C     14 TBAY-FL           2:07.37    1:37.70        
 39 Lehr, Allison P  19 TBAY-FL                NT    1:39.42        
 40 Russo, Allyson   15 TBAY-FL                NT    1:39.57        
 41 Lancaster, Cour  17 LWRY-FL           1:39.97    1:39.83        
 42 Morin, Kathryn   14 LWRY-FL           1:52.14    1:40.90        
 43 Yatsula, Anne M  14 TBAY-FL           1:51.01    1:41.33        
 44 Radloff, Keely   13 LRSA-FL           1:48.76    1:41.34        
 45 Paman, Cookie T  15 AAC-FL                 NT    1:41.88        
 46 Molibog, Darya   14 PYP-FL            1:43.46    1:42.03        
 47 Tallman, Alana   15 UTBAY-FL               NT    1:42.17        
 48 Drablos, Madiso  13 BW-FL                  NT    1:43.07        
 49 Ewald, Amber     10 LOLL-FL           1:45.68    1:44.10        
 50 McComb, Lexi E   14 UNATT-FL          1:43.40    1:45.35        
 51 Tirado, Juliana  15 TBAY-FL                NT    1:47.09        
 52 Carr, Aubrey N   13 WCA-FL            1:45.75    1:48.17        
 53 Easton, Elliot   10 TBAY-FL           2:02.41    1:49.78        
 54 Stelmach, Olenk  14 PYP-FL                 NT    1:49.81        
 55 Stern, Alyssa L  14 TBAY-FL           1:39.99    1:50.08        
 56 Miller, Maria K  13 TBAY-FL           1:54.78    1:56.82        
 57 Smith, Julia L   13 STAT-FL           1:59.58    2:00.05        
 58 Dekle, Gabi P    13 BW-FL             2:08.05    2:01.00        
 59 Abbey, Millicen  14 SPA-FL                 NT    2:13.98        
 -- Nichter, Julian  15 AAC-FL                 NT         DQ        
 
 Event 19  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
         1:32.49  11-12 F-12
         1:39.99  11-12 F-11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Dieffenthaller,  11 BERK-FL           1:23.58    1:24.93 F-12   
  2 Hill, Tyre W     12 SPA-FL            1:30.72    1:30.63 F-12   
  3 Jerger, James R  12 SPA-FL            1:36.54    1:33.80 F-11   
  4 Piccarreto, Jac  12 WFLA-FL           1:41.32    1:34.81 F-11   
  4 Smith, Max P     12 STAT-FL           1:41.88    1:34.81 F-11   
  6 Wilkins, Colin   11 UNATA-FL          1:41.33    1:39.01 F-11   
  7 Shaffer, Nick A  11 AAC-FL            1:38.41    1:39.55 F-11   
  8 Key, Jacob T     12 TBAY-FL           1:50.88    1:42.69        
  9 Trieloff, Geoff  11 WFLA-FL           1:39.64    1:43.73        
 10 Rosario, Abdiel  11 TBAY-FL           1:44.85    1:44.74        
 11 Williams, Sam W  11 TBAY-FL                NT    1:45.87        
 12 Resnick, Justin  12 LWRY-FL                NT    1:47.99        
 13 Martino, Max F   11 BW-FL                  NT    1:54.28        
 14 Fields, Charles  12 TBAY-FL                NT    2:04.52        
 -- Prabhakaran, Sa  11 TBAY-FL                NT         DQ        
 
 Event 19  Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
         1:04.09  13&O SRNT
         1:06.29  13&O JRNT
         1:16.49  13&O ZONE
         1:21.99  13&O F-14
         1:26.29  13&O F-13
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Sellers, Austin  17 AAC-FL            1:08.22    1:09.76 ZONE   
  2 Legge, John E    16 WFLA-FL           1:11.79    1:12.31 ZONE   
  3 Rhoads, Paxton   15 TBAY-FL           1:15.00    1:14.01 ZONE   
  4 Bui, Richie      16 TBAY-FL           1:21.09    1:18.08 F-14   
  5 Richardson, Zan  14 TBAY-FL           1:18.62    1:18.53 F-14   
  6 Legge, Michael   18 WFLA-FL           1:16.01    1:18.80 F-14   
  7 Dovolani, Bexhe  14 SPA-FL            1:16.96    1:19.19 F-14   
  8 Cates, Van A     15 TBAY-FL           1:15.00    1:19.93 F-14   
  9 Daniels, Zachar  17 LOLL-FL           1:19.67    1:20.46 F-14   
 10 Licht, Joey W    14 TBAY-FL           1:16.76    1:20.72 F-14   
 11 Skjaerpe, Rasmu  18 TBAY-FL           1:15.00    1:20.73 F-14   
 12 Berson, Marc D   18 UNATA-FL          1:14.52    1:21.12 F-14   
 13 Brown, Connor E  15 AAC-FL            1:18.68    1:21.63 F-14   
 14 Fernandez, Gust  14 BW-FL             1:26.39    1:22.05 F-13   
 15 Hanner, Lyle A   15 SPA-FL            1:23.38    1:22.65 F-13   
 16 Steel II, Jake   17 SCST-FL           1:15.24    1:23.85 F-13   
 17 Lachat, Clement  15 TBAY-FL           1:30.01    1:25.27 F-13   
 18 Lynch, Quinn F   13 LRSA-FL           1:27.77    1:25.74 F-13   
 19 Dieffenthaller,  13 BERK-FL           1:27.72    1:25.83 F-13   
 20 Hutchinson, Jay  14 TBAY-FL           1:29.99    1:26.29 F-13   
 21 Steel, Luke D    15 SCST-FL           1:22.46    1:26.39        
 22 Cureton, Corey   16 SPA-FL            1:26.83    1:27.40        
 23 Sak, Nick V      15 SPA-FL                 NT    1:28.72        
 24 Guerrero, Blake  14 BW-FL             1:25.96    1:28.86        
 25 Muklewicz, Alec  17 LWRY-FL           2:13.44    1:29.21        
 26 Coundouriotis,   13 SPA-FL            1:29.72    1:29.73        
 27 Tanner Jr, Pete  13 BERK-FL           1:31.43    1:32.67        
 28 Wohlwend, Matth  13 SPA-FL            1:40.45    1:33.37        
 29 Weaver, Nathan   15 STAT-FL           1:40.20    1:34.61        
 30 Hoare, Armando   16 SPA-FL            1:34.82    1:35.70        
 31 Hill, Collin J   15 TBAY-FL           1:35.71    1:35.93        
 32 Oehler, R.J. J   14 AAC-FL            1:38.92    1:38.17        
 33 Ruefle, Vanya A  13 SPA-FL            1:54.98    1:42.73        
 34 Libreros, Nicol  13 TBAY-FL           2:15.56    1:43.79        
 35 Smith, Sam C     13 STAT-FL           1:46.64    1:45.30        
 36 Weaver, Mason M  13 SPA-FL            1:47.67    1:45.31