St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/17/2014
  SATURDAY & SUNDAY MORNING AT THE RACES - 5/17/2014 to 5/18/2014   
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 27  Women 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
         2:02.49  SRNT
         2:04.69  JRNT
         2:16.49  ZONE
         2:18.09  F-14
         2:21.19  F-13
         2:25.19  F-12
         2:32.69  F-11
         2:50.99  10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Palsha, Peyton   14 SPA-FL            2:08.01    2:14.17 ZONE   
               1:04.59    2:14.17 (1:09.58)
  2 Ward, Taylor K   13 LOLL-FL           2:20.77    2:18.26 F-13   
               1:07.93    2:18.26 (1:10.33)
  3 Savitt, Savanna  16 TBAY-FL           2:20.00    2:18.75 F-13   
               1:06.78    2:18.75 (1:11.97)
  4 Fredlake, Hanna  17 TBAY-FL           2:20.00    2:19.03 F-13   
               1:08.11    2:19.03 (1:10.92)
  5 Carter, Paige C  15 TBAY-FL           2:24.22    2:19.75 F-13   
               1:06.53    2:19.75 (1:13.22)
  6 Kirkpatrick, Is  14 TBAY-FL           2:20.00    2:20.05 F-13   
               1:08.34    2:20.05 (1:11.71)
  7 Loefgren, Emily  13 LWRY-FL           2:35.99    2:20.16 F-13   
               1:08.67    2:20.16 (1:11.49)
  8 Gorham, Jordan   14 WFLA-FL           2:19.45    2:20.90 F-13   
               1:08.92    2:20.90 (1:11.98)
  9 Guzman, Celi     13 TBAY-FL           2:22.95    2:21.42 F-12   
               1:09.22    2:21.42 (1:12.20)
 10 Hanlon, Haley M  15 TBAY-FL           2:30.00    2:22.11 F-12   
               1:08.71    2:22.11 (1:13.40)
 11 Leadbetter, Lin  14 SPA-FL            2:14.25    2:22.49 F-12   
               1:06.94    2:22.49 (1:15.55)
 12 Barber, Savanna  14 WFLA-FL           2:21.02    2:22.53 F-12   
               1:10.13    2:22.53 (1:12.40)
 13 Olivares, Rosel  14 TBAY-FL           2:25.00    2:23.13 F-12   
               1:09.49    2:23.13 (1:13.64)
 14 Miller, Chelsea  18 WFLA-FL           2:15.01    2:23.63 F-12   
               1:08.76    2:23.63 (1:14.87)
 15 Hample, Emily L  16 PYP-FL            2:20.45    2:24.08 F-12   
               1:10.36    2:24.08 (1:13.72)
 16 Tournant, Chris  16 WFLA-FL           2:31.94    2:24.11 F-12   
               1:10.87    2:24.11 (1:13.24)
 17 Delp, Gabby R    13 TBAY-FL           2:18.41    2:24.62 F-12   
               1:09.81    2:24.62 (1:14.81)
 18 Thai, Megan H    15 LOLL-FL           2:33.05    2:24.88 F-12   
               1:09.99    2:24.88 (1:14.89)
 19 Nesto, Nicole R  17 WFLA-FL           2:25.09    2:24.96 F-12   
               1:09.48    2:24.96 (1:15.48)
 20 Lontoc, Lara I   15 AAC-FL            2:26.04    2:25.28 F-11   
               1:11.11    2:25.28 (1:14.17)
 21 Heron, Noa R     13 WFLA-FL           2:18.56    2:25.31 F-11   
               1:11.31    2:25.31 (1:14.00)
 22 Imperialbobis,   15 LOLL-FL           2:26.70    2:25.88 F-11   
               1:11.05    2:25.88 (1:14.83)
 22 Terrana, Sierra  16 AAC-FL            2:19.60    2:25.88 F-11   
               1:11.86    2:25.88 (1:14.02)
 24 Russo, Kaitlyn   17 WFLA-FL           2:17.38    2:25.98 F-11   
               1:09.99    2:25.98 (1:15.99)
 25 Parrish, Kiley   14 TBAY-FL           2:23.45    2:26.14 F-11   
               1:11.18    2:26.14 (1:14.96)
 26 Greiwe, Abby K   13 AAC-FL            2:18.50    2:26.38 F-11   
               1:11.29    2:26.38 (1:15.09)
 27 Rawls, Madeline  13 AAC-FL            2:26.35    2:26.47 F-11   
               1:11.71    2:26.47 (1:14.76)
 28 Shapiro, Abby B  13 STAT-FL           2:30.94    2:26.51 F-11   
               1:10.68    2:26.51 (1:15.83)
 29 Gearhart, Madis  13 TBAY-FL           2:26.57    2:26.69 F-11   
               1:10.48    2:26.69 (1:16.21)
 30 Rossi, Sarah G   16 AAC-FL            2:25.94    2:26.78 F-11   
               1:11.64    2:26.78 (1:15.14)
 31 Walker, Alexand  14 SPA-FL            2:19.50    2:27.11 F-11   
               1:12.08    2:27.11 (1:15.03)
 32 Forrister, Ana   12 SPA-FL            3:00.35    2:27.49 F-11   
               1:11.06    2:27.49 (1:16.43)
 33 Minnis, Isabel   14 TBAY-FL           2:42.32    2:27.79 F-11   
               1:13.20    2:27.79 (1:14.59)
 34 Schmaedeke, Kel  13 TBAY-FL           2:32.87    2:28.90 F-11   
               1:11.98    2:28.90 (1:16.92)
 35 Parker, Margare  13 TBAY-FL           2:37.79    2:29.92 F-11   
               1:14.17    2:29.92 (1:15.75)
 36 Taulbee, Katie   13 UNATA-FL          2:29.06    2:30.53 F-11   
               1:12.56    2:30.53 (1:17.97)
 37 Kehoe, Alex L    17 SPA-FL            2:20.20    2:31.30 F-11   
               1:14.12    2:31.30 (1:17.18)
 38 Vasilakos, Nata  13 TBAY-FL           2:37.72    2:31.48 F-11   
               1:13.89    2:31.48 (1:17.59)
 39 Shindel, T-Thov  14 STA-FL            2:31.20    2:31.76 F-11   
               1:12.61    2:31.76 (1:19.15)
 40 Osborne, Summer  12 TBAY-FL           2:28.54    2:32.40 F-11   
               1:12.94    2:32.40 (1:19.46)
 41 Strasen, Madeli  16 TBAY-FL           2:28.77    2:33.17 10&U   
               1:14.12    2:33.17 (1:19.05)
 42 Peterson, Skyla  11 TBAY-FL           2:32.81    2:33.44 10&U   
               1:14.58    2:33.44 (1:18.86)
 43 Vietas, Cassie   17 STAT-FL           2:33.79    2:35.00 10&U   
               1:14.28    2:35.00 (1:20.72)
 44 Helgeson, Sarah  13 PYP-FL            2:36.24    2:35.40 10&U   
               1:15.38    2:35.40 (1:20.02)
 45 Alberdi, Nina K  14 STAT-FL           2:38.14    2:36.85 10&U   
               1:17.25    2:36.85 (1:19.60)
 46 Rindo-Thompson,  13 LOLL-FL                NT    2:36.91 10&U   
               1:16.41    2:36.91 (1:20.50)
 47 Molibog, Darya   14 PYP-FL            2:43.37    2:36.96 10&U   
               1:13.83    2:36.96 (1:23.13)
 48 Kunins, Leah B   15 SPA-FL            2:35.34    2:37.05 10&U   
               1:15.71    2:37.05 (1:21.34)
 49 Eurell, Victori  11 PYP-FL            2:36.05    2:37.34 10&U   
               1:16.33    2:37.34 (1:21.01)
 50 Jones, Kristin   12 LOLL-FL           2:47.11    2:37.90 10&U   
               1:17.48    2:37.90 (1:20.42)
 51 Gehlen, Kate E   14 PYP-FL            2:35.37    2:38.67 10&U   
               1:17.37    2:38.67 (1:21.30)
 52 Mooring, Emma L  14 TBAY-FL           2:43.15    2:39.15 10&U   
               1:16.72    2:39.15 (1:22.43)
 53 Hall, MacKenzie  11 BERK-FL           2:45.26    2:39.60 10&U   
               1:18.82    2:39.60 (1:20.78)
 54 Melendez, Madys  15 AAC-FL            2:40.54    2:42.87 10&U   
               1:17.83    2:42.87 (1:25.04)
 55 Morgan, Michell   9 LOLL-FL           2:56.12    2:43.08 10&U   
               1:20.65    2:43.08 (1:22.43)
 56 Bethel, Sydney   14 TBAY-FL                NT    2:45.77 10&U   
               1:19.13    2:45.77 (1:26.64)
 57 Hull, Coco C     14 TBAY-FL           3:19.99    2:46.24 10&U   
               1:21.52    2:46.24 (1:24.72)
 58 Koutras, Nicole  14 LOLL-FL           2:43.94    2:47.63 10&U   
               1:21.62    2:47.63 (1:26.01)
 59 Weins, Jessica   15 UN-BW-FL          2:54.68    2:48.60 10&U   
               1:24.04    2:48.60 (1:24.56)
 60 Ewald, Amber     10 LOLL-FL           3:07.74    2:48.65 10&U   
               1:22.63    2:48.65 (1:26.02)
 61 Simmons, Claire  12 WFLA-FL           2:43.53    2:49.99 10&U   
               1:24.48    2:49.99 (1:25.51)
 62 Brown, Emma E    11 LOLL-FL                NT    2:52.90        
               1:23.51    2:52.90 (1:29.39)
 63 Lancaster, Cour  17 LWRY-FL           2:45.34    2:52.99        
               1:22.12    2:52.99 (1:30.87)
 64 Perdomo, Berlyn  10 WFLA-FL           2:55.39    2:53.09        
               1:24.23    2:53.09 (1:28.86)
 65 Jensen, Allea G  10 WFLA-FL           2:54.02    2:55.28        
               1:23.07    2:55.28 (1:32.21)
 66 Christie, Paris  10 TBAY-FL           2:56.86    2:56.07        
               1:27.17    2:56.07 (1:28.90)
 67 Dort, Alexandra  12 WFLA-FL           2:58.76    2:56.70        
               1:24.56    2:56.70 (1:32.14)
 68 Haight, Zoey C   13 STAT-FL           3:13.75    2:57.47        
               1:24.41    2:57.47 (1:33.06)
 69 Tirado, Juliana  15 TBAY-FL                NT    2:57.67        
               1:27.07    2:57.67 (1:30.60)
 70 Germosen, Isabe  11 WFLA-FL           3:09.32    2:59.34        
               1:25.28    2:59.34 (1:34.06)
 71 Baker, Mya K     11 SPA-FL            3:33.84    3:03.45        
               1:31.56    3:03.45 (1:31.89)
 72 Miller, Maria K  13 TBAY-FL                NT    3:05.34        
               1:30.26    3:05.34 (1:35.08)
 73 Mount, Natalie   12 LWRY-FL           3:23.26    3:06.69        
               1:30.12    3:06.69 (1:36.57)
 74 Reynolds, Emma   11 UNATT-FL          3:02.78    3:07.58        
               1:31.94    3:07.58 (1:35.64)
 75 Duval, Phoebe J  10 LWRY-FL           3:50.89    3:08.01        
               1:28.52    3:08.01 (1:39.49)
 76 Dekle, Gabi P    13 BW-FL             3:21.79    3:14.25        
               1:32.11    3:14.25 (1:42.14)
 77 Muse, Kylie S    10 STA-FL            3:54.79    3:15.09        
               1:35.41    3:15.09 (1:39.68)
 78 Conover, Emma J  12 SPA-FL            3:25.27    3:15.81        
               1:35.04    3:15.81 (1:40.77)
 
 Event 27  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
         1:51.89  SRNT
         1:54.69  JRNT
         2:05.59  ZONE
         2:12.29  F-14
         2:17.19  F-13
         2:25.69  F-12
         2:34.59  F-11
         2:52.39  10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 White, Sean J    16 TBAY-FL           2:04.18    2:01.70 ZONE   
                 59.20    2:01.70 (1:02.50)
  2 Hanner, Luke A   16 SPA-FL            1:56.58    2:02.78 ZONE   
                 59.97    2:02.78 (1:02.81)
  3 Christian, Bran  16 WFLA-FL           2:04.57    2:02.90 ZONE   
               1:00.26    2:02.90 (1:02.64)
  4 Kimura, Kyle Q   17 TBAY-FL           1:57.26    2:03.18 ZONE   
                 59.62    2:03.18 (1:03.56)
  5 Sedano-Roman, F  15 TBAY-FL           2:10.00    2:06.43 F-14   
               1:01.47    2:06.43 (1:04.96)
  6 Spiric, Stefan   17 WFLA-FL           1:57.98    2:07.24 F-14   
               1:00.48    2:07.24 (1:06.76)
  7 Richardson, Zan  14 TBAY-FL           2:07.91    2:07.50 F-14   
               1:00.88    2:07.50 (1:06.62)
  8 Graves, Tyler T  17 AAC-FL            2:06.32    2:08.38 F-14   
               1:00.21    2:08.38 (1:08.17)
  9 Rawls, Fitz W    15 AAC-FL            2:09.47    2:09.94 F-14   
               1:03.53    2:09.94 (1:06.41)
 10 Hedrich, Michae  17 PYP-FL            2:05.08    2:10.27 F-14   
               1:02.71    2:10.27 (1:07.56)
 11 Shaffer, Tommy   16 AAC-FL            2:03.87    2:10.48 F-14   
               1:02.22    2:10.48 (1:08.26)
 12 Legge, John E    16 WFLA-FL           2:16.00    2:12.51 F-13   
               1:03.61    2:12.51 (1:08.90)
 13 Stevenson, Will  16 AAC-FL            2:14.94    2:14.47 F-13   
               1:04.32    2:14.47 (1:10.15)
 14 Stovern, Nathan  15 BERK-FL           2:17.00    2:15.19 F-13   
               1:04.67    2:15.19 (1:10.52)
 15 Smith, Will R    14 SPA-FL            2:17.46    2:15.64 F-13   
               1:05.92    2:15.64 (1:09.72)
 16 Dieffenthaller,  13 BERK-FL           2:18.80    2:16.11 F-13   
               1:07.25    2:16.11 (1:08.86)
 17 Licht, Joey W    14 TBAY-FL           2:14.69    2:16.24 F-13   
               1:06.51    2:16.24 (1:09.73)
 18 Driscoll, Brend  13 TBAY-FL           2:17.80    2:17.14 F-13   
               1:09.10    2:17.14 (1:08.04)
 19 McGregor, Ben B  15 ACTT-FL           2:19.08    2:17.59 F-12   
               1:08.38    2:17.59 (1:09.21)
 20 Kordac, Vojtech  12 PYP-FL            2:25.23    2:17.68 F-12   
               1:06.28    2:17.68 (1:11.40)
 21 Lachat, Clement  15 TBAY-FL           2:25.88    2:18.22 F-12   
               1:06.73    2:18.22 (1:11.49)
 22 Psinakis, Chase  16 BERK-FL           2:15.98    2:18.30 F-12   
               1:07.23    2:18.30 (1:11.07)
 23 Dovolani, Bexhe  14 SPA-FL            2:17.44    2:18.94 F-12   
               1:06.95    2:18.94 (1:11.99)
 24 Miller, Kaden R  14 BW-FL             2:23.34    2:19.19 F-12   
               1:08.76    2:19.19 (1:10.43)
 25 Daniels, Zachar  17 LOLL-FL           2:33.47    2:19.53 F-12   
               1:07.05    2:19.53 (1:12.48)
 26 Scarfogliero, C  16 LOLL-FL           3:00.78    2:21.38 F-12   
               1:06.61    2:21.38 (1:14.77)
 27 Shapiro, Jack H  13 STAT-FL           2:22.64    2:24.72 F-12   
               1:11.04    2:24.72 (1:13.68)
 28 Pescio, Luigi v  13 TBAY-FL           2:37.65    2:25.39 F-12   
               1:08.43    2:25.39 (1:16.96)
 29 Cecil, Robert s  14 BERK-FL           2:29.31    2:26.34 F-11   
               1:11.44    2:26.34 (1:14.90)
 30 Kravitz, Caleb   13 SPA-FL            2:25.49    2:26.46 F-11   
               1:12.11    2:26.46 (1:14.35)
 31 Hutchinson, Jay  14 TBAY-FL           2:19.99    2:26.49 F-11   
               1:09.09    2:26.49 (1:17.40)
 32 Hanner, Lyle A   15 SPA-FL            2:31.02    2:26.65 F-11   
               1:10.21    2:26.65 (1:16.44)
 33 Grant, Magellan  13 SPA-FL            2:28.55    2:28.24 F-11   
               1:13.00    2:28.24 (1:15.24)
 34 Millner Balagta  13 BERK-FL           2:37.12    2:29.02 F-11   
               1:13.33    2:29.02 (1:15.69)
 35 Carreja, Tyler   13 TBAY-FL           2:52.34    2:29.04 F-11   
               1:12.79    2:29.04 (1:16.25)
 36 Vietas, Christo  14 STAT-FL           3:14.85    2:29.58 F-11   
               1:12.10    2:29.58 (1:17.48)
 37 Lynch, Quinn F   13 LRSA-FL           2:49.65    2:30.20 F-11   
               1:13.36    2:30.20 (1:16.84)
 38 Visuvasam, Tyle  14 LOLL-FL                NT    2:30.99 F-11   
               1:12.80    2:30.99 (1:18.19)
 39 Smith, Max P     12 STAT-FL           3:08.71    2:31.01 F-11   
               1:12.80    2:31.01 (1:18.21)
 40 Walker, William  12 SPA-FL            2:37.21    2:33.93 F-11   
               1:16.36    2:33.93 (1:17.57)
 41 Meyers, Andrew   11 WFLA-FL           2:35.55    2:35.12 10&U   
               1:15.35    2:35.12 (1:19.77)
 42 Machin, Andy     14 SCST-FL                NT    2:35.90 10&U   
               1:15.41    2:35.90 (1:20.49)
 43 Wohlwend, Matth  13 SPA-FL            2:48.06    2:36.87 10&U   
               1:15.13    2:36.87 (1:21.74)
 44 Weaver, Mason M  13 SPA-FL            2:45.46    2:40.10 10&U   
               1:17.18    2:40.10 (1:22.92)
 45 Hill, Collin J   15 TBAY-FL           2:46.15    2:41.99 10&U   
               1:18.70    2:41.99 (1:23.29)
 46 Libreros, Nicol  13 TBAY-FL           3:33.71    2:44.68 10&U   
               1:20.80    2:44.68 (1:23.88)
 47 Karpur, Rishi    10 TBAY-FL           2:57.35    2:45.06 10&U   
               1:20.98    2:45.06 (1:24.08)
 48 Kopel, Zachary   11 BW-FL             2:30.58    2:47.04 10&U   
               1:20.86    2:47.04 (1:26.18)
 49 Taylor, Andrew    9 TBAY-FL           2:53.07    2:48.75 10&U   
               1:21.96    2:48.75 (1:26.79)
 50 Borromeo, Rafae  12 TBAY-FL                NT    2:53.53        
               1:25.17    2:53.53 (1:28.36)
 51 Williams, Sam W  11 TBAY-FL                NT    3:00.79        
               1:29.35    3:00.79 (1:31.44)
 -- Warmbier, Ryan   10 TBAY-FL                NT         DQ        
               1:44.82         DQ (1:40.39)