St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2014
  SATURDAY & SUNDAY MORNING AT THE RACES - 5/17/2014 to 5/18/2014   
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 39  Women 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
         2:16.59  SRNT
         2:18.69  JRNT
         2:38.59  F-14
         2:40.19  ZONE
         2:41.39  F-13
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Tankersley, Mor  14 GTSA-FL           2:28.91    2:34.06 F-14   
               1:16.35    2:34.06 (1:17.71)
  2 Hanlon, Haley M  15 TBAY-FL           2:50.99    2:35.35 F-14   
               1:15.64    2:35.35 (1:19.71)
  3 Chapin, Courtne  15 LWRY-FL           2:38.04    2:37.38 F-14   
               1:18.39    2:37.38 (1:18.99)
  4 Guzman, Celi     13 TBAY-FL           2:38.49    2:38.22 F-14   
               1:17.51    2:38.22 (1:20.71)
  5 Brown, Caroline  16 TBAY-FL           2:43.11    2:38.91 ZONE   
               1:17.18    2:38.91 (1:21.73)
  6 Leadbetter, Lin  14 SPA-FL            2:36.77    2:39.11 ZONE   
               1:16.52    2:39.11 (1:22.59)
  7 Allen, Kendal N  15 TBAY-FL           2:40.88    2:39.37 ZONE   
               1:19.12    2:39.37 (1:20.25)
  8 Blethroad, Sall  16 TBAY-FL           2:39.88    2:41.02 F-13   
               1:18.00    2:41.02 (1:23.02)
  9 Kirkpatrick, Is  14 TBAY-FL           2:50.44    2:43.04        
               1:21.84    2:43.04 (1:21.20)
 10 Kirkpatrick, Ol  16 TBAY-FL           2:41.88    2:43.51        
               1:18.58    2:43.51 (1:24.93)
 11 Sheppard, Sydne  14 WFLA-FL           2:38.71    2:43.55        
               1:19.88    2:43.55 (1:23.67)
 12 Gearhart, Madis  13 TBAY-FL           2:44.88    2:44.03        
               1:19.26    2:44.03 (1:24.77)
 13 Burrows, Amanda  15 SPA-FL            2:36.43    2:44.23        
               1:19.67    2:44.23 (1:24.56)
 14 Lontoc, Lara I   15 AAC-FL            2:44.18    2:46.12        
               1:20.84    2:46.12 (1:25.28)
 15 Carter, Paige C  15 TBAY-FL           2:42.89    2:46.88        
               1:18.82    2:46.88 (1:28.06)
 16 Myers, Anne B    16 TBAY-FL           2:38.06    2:47.60        
               1:21.69    2:47.60 (1:25.91)
 17 Imperialbobis,   15 LOLL-FL           2:51.51    2:50.22        
               1:24.03    2:50.22 (1:26.19)
 18 Jordan, Meghan   15 SPA-FL            2:53.54    2:50.23        
               1:23.66    2:50.23 (1:26.57)
 19 Lewis, Dianna C  14 SPA-FL            2:53.58    2:50.43        
               1:23.22    2:50.43 (1:27.21)
 20 Vietas, Cassie   17 STAT-FL           2:55.60    2:51.24        
               1:20.93    2:51.24 (1:30.31)
 21 English, Gwynne  11 WFLA-FL                NT    2:51.53        
               1:23.58    2:51.53 (1:27.95)
 22 Walker, Alexand  14 SPA-FL            2:36.82    2:52.46        
               1:25.70    2:52.46 (1:26.76)
 23 Finster, Julia   12 SPA-FL                 NT    2:56.91        
               1:27.57    2:56.91 (1:29.34)
 24 Tanner, Maureen  13 BERK-FL           2:58.77    2:59.55        
               1:23.37    2:59.55 (1:36.18)
 25 Bobitt, Haley K  14 WCA-FL            2:58.91    2:59.58        
               1:26.87    2:59.58 (1:32.71)
 26 Farrant, Erykah  13 TBAY-FL           3:36.34    3:34.78        
 -- Wilson, Sarafin  15 SPA-FL                 NT         DQ        
               1:23.09         DQ (1:27.33)
 -- Walsh, Courtney  14 BW-FL             3:51.96         DQ        
               1:43.91         DQ (1:50.16)
 -- Helgeson, Sarah  13 PYP-FL                 NT         DQ        
               1:28.16         DQ (1:31.92)
 
 Event 39  Men 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
         2:04.39  SRNT
         2:07.39  JRNT
         2:24.99  ZONE
         2:34.59  F-14
         2:41.99  F-13
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Shaffer, Tommy   16 AAC-FL            2:23.25    2:27.80 F-14   
               1:12.48    2:27.80 (1:15.32)
  2 Licht, Joey W    14 TBAY-FL           2:26.80    2:29.45 F-14   
               1:13.69    2:29.45 (1:15.76)
  3 Dieffenthaller,  13 BERK-FL           2:45.90    2:43.01        
               1:19.93    2:43.01 (1:23.08)
  4 Carreja, Tyler   13 TBAY-FL                NT    2:43.66        
               1:22.59    2:43.66 (1:21.07)
  5 Hernandez, Alex  17 AAC-FL            2:46.26    2:43.86        
  6 Rust, Eli T      13 SPA-FL                 NT    2:45.12        
               1:22.86    2:45.12 (1:22.26)
  7 Stovern, Nathan  15 BERK-FL           2:45.00    2:45.31        
               1:20.48    2:45.31 (1:24.83)
  8 Vietas, Christo  14 STAT-FL           2:47.35    2:47.66        
               1:20.62    2:47.66 (1:27.04)
  9 Grant, Magellan  13 SPA-FL            2:46.90    2:50.97        
               1:24.34    2:50.97 (1:26.63)
 10 Muley, Vighnesh  13 TBAY-FL           3:09.99    3:08.14        
               1:33.81    3:08.14 (1:34.33)