St. Petersburg Aquatics/Lewis                 Uploaded on 5/18/2014
  SATURDAY & SUNDAY MORNING AT THE RACES - 5/17/2014 to 5/18/2014   
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 45  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:33.39  10&U 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Forrister, Emma  10 SPA-FL            1:28.50    1:26.14 10&U   
  2 Cardwell, Summe   9 LWRY-FL           1:29.55    1:28.14 10&U   
  3 Morgan, Michell   9 LOLL-FL           1:27.47    1:28.72 10&U   
  4 Ewald, Amber     10 LOLL-FL           1:28.28    1:28.92 10&U   
  5 Jensen, Allea G  10 WFLA-FL           1:35.17    1:31.23 10&U   
  6 Hargrave, Kyla   10 PYP-FL            1:36.40    1:32.32 10&U   
  7 Davis, Hannah K  10 SPA-FL            1:34.29    1:33.85        
  8 Fonnotto, Leah   10 LOLL-FL           1:37.62    1:38.18        
  9 Vignec, Olivia   10 TBAY-FL           1:49.22    1:38.48        
 10 Kies, Kayla M    10 SPA-FL            1:40.97    1:39.13        
 11 Wilson, Ava N     8 TBAY-FL                NT    1:40.49        
 12 Perdomo, Berlyn  10 WFLA-FL           1:41.91    1:40.63        
 13 Bibler, Tori E    9 LWRY-FL           1:46.52    1:41.15        
 14 Raleigh, Katie    8 PYP-FL            1:42.71    1:46.10        
 15 Cannella, Ashli   8 UNATA-FL          1:53.41    1:46.94        
 16 Answeeney, Bell   9 BW-FL             1:52.35    1:47.33        
 17 Rubin, Arlie J    9 TBAY-FL           1:48.70    1:48.59        
 18 Hartley, Abby N  10 TBAY-FL           1:57.78    1:48.94        
 19 Bartel, Carolin   9 BW-FL             1:49.32    1:49.12        
 20 Rosenkranz, Bob   9 TBAY-FL           1:52.46    1:51.26        
 21 Steel, Carleigh  10 SCST-FL                NT    1:51.43        
 22 Armstrong, Rebe  10 BW-FL             1:57.11    1:53.67        
 23 Mariani, Marley   9 BERK-FL           1:57.98    1:55.62        
 24 Wakefield, Finl   9 TBAY-FL                NT    1:56.97        
 25 Taulbee, Miles    9 STAT-FL                NT    1:58.36        
 26 Perdomo, Capri    8 WFLA-FL                NT    2:01.38        
 27 Reynolds, Chloe   9 TBAY-FL           2:07.02    2:01.64        
 28 Kramer, Emily A   9 TBAY-FL                NT    2:02.38        
 29 Trieloff, Lilli   9 WFLA-FL           2:01.02    2:03.09        
 30 Pacer, Caitlin    9 TBAY-FL                NT    2:06.54        
 31 Garcia, Auria T   8 TBAY-FL                NT    2:10.62        
 32 Sykes, Abby M     7 BW-FL             2:08.46    2:12.57        
 33 Mandzik, Amaja    7 SPA-FL            2:18.87    2:17.37        
 34 Ayral-Hutton, S   9 BERK-FL                NT    2:38.08        
 35 Holt, Aaralyn V   9 TBAY-FL                NT    2:39.05        
 -- Maguire, Molly    8 SCST-FL                NT         DQ        
 -- Bonanomi, Franc  10 TBAY-FL                NT         DQ        
 -- Pleune, Ellie C  10 TBAY-FL                NT         DQ        
 -- Johnston, AnneM  10 TBAY-FL                NT         DQ        
 -- Dunlop, Marissa  10 TBAY-FL           1:55.93         DQ        
 -- Herrera, Amanda  10 PYP-FL            1:54.34         DQ        
 
 Event 45  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
         1:33.49  10&U 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Perez, Victor M  10 TBAY-FL           1:30.11    1:28.83 10&U   
  2 Flesch, Asher A  10 WFLA-FL           1:32.74    1:30.87 10&U   
  3 Schwahn, Luke P   9 WFLA-FL                NT    1:30.96 10&U   
  4 Johnston, Blake  10 WFLA-FL                NT    1:31.02 10&U   
  5 Crouse V, Quinn  10 LOLL-FL           1:32.68    1:32.07 10&U   
  6 Pescio, Mario V  10 TBAY-FL           1:54.48    1:33.89        
  7 Johnston, Gavin  10 WFLA-FL                NT    1:34.74        
  8 Neel, Tucker T    9 WFLA-FL           1:43.33    1:36.08        
  9 Flesch, Sawyer   10 WFLA-FL           1:47.51    1:37.57        
 10 Sykes, Garrett   10 BW-FL             1:40.23    1:37.84        
 11 James, David R   10 TBAY-FL                NT    1:42.98        
 12 Cafaro, Rocco G  10 BW-FL             1:39.66    1:43.06        
 13 Hayes, Jared T   10 AAC-FL                 NT    1:44.59        
 14 Weber, William   10 STAT-FL                NT    1:45.65        
 15 Purcell, John W   8 LOLL-FL           1:49.22    1:45.78        
 16 Piccarreto, Col  10 WFLA-FL           1:54.55    1:46.54        
 17 Karpur, Rahul     8 TBAY-FL           1:46.87    1:47.34        
 18 Wilson, Marshal  10 SCST-FL           1:49.56    1:49.50        
 19 Harris, Richard   9 TBAY-FL                NT    1:57.08        
 20 Figueroa, Diego   9 TBAY-FL                NT    2:01.30        
 21 Peck, Gavin S     8 BW-FL             2:03.93    2:09.43        
 22 Maclaren, Lachl   8 WFLA-FL                NT    2:09.73        
 23 Peck, Cole D      6 BW-FL             2:36.52    2:23.68        
 -- Sykes, Graham M   9 BW-FL             2:26.97         DQ        
 -- McEwan, Hayden    9 PYP-FL            1:39.73         DQ