St. Petersburg Aquatics/Lewis                Uploaded on 11/22/2014
  SPA/PYP SATURDAY-SUNDAY MORNING RACES - 11/22/2014 to 11/23/2014  
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 5  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
==================================================================
           30.39  11-12 12
           31.29  11-12 11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Hall, Mackenzie  11 BERK-FL             31.08      29.36 12     
  2 Forrister, Ana   12 SPA-FL              29.98      30.30 12     
  3 Growe, Alanna A  12 SPA-FL              31.14      31.11 11     
  4 Palsha, Gracely  12 SPA-FL              31.20      31.14 11     
  5 Cleto, Victoria  12 PYP-FL              33.00      31.66        
  6 Wills, Sydney T  12 AAC-FL              32.23      32.04        
  7 Grant, Maslin A  11 SPA-FL              33.28      32.06        
  8 Neely, Cassidy   11 AAC-FL              39.20      32.24        
  9 Pyhel, McKENZIE  11 SPA-FL              32.71      32.54        
 10 Weigner, Gabi L  12 AAC-FL              33.64      33.32        
 11 Williams, Clara  11 WFLA-FL             33.83      33.33        
 12 Martinez, Ella   11 SPA-FL              33.47      33.38        
 13 Cardosi, Lauren  12 LAS-FL              34.19      33.47        
 14 Eurell, Victori  12 PYP-FL              34.78      33.51        
 15 Rivadeneira, Ja  12 PYP-FL              34.05      33.60        
 16 Cannella, Caili  11 AAC-FL              35.23      34.56        
 17 Garrett, Carla   12 CVST-FL             33.76      35.11        
 18 Moore, Hannah M  11 WFLA-FL             34.73      35.20        
 19 Arcila, Isabela  12 BERK-FL             38.10      35.33        
 20 Cowen, Lily M    12 UNAT-FL             36.71      35.44        
 21 Doukas, Kaitlyn  11 PYP-FL              35.41      36.17        
 22 Barkman, Kately  11 PYP-FL              37.30      36.69        
 23 Thurin, Kelsey   12 PYP-FL              37.42      36.82        
 24 Boardman, Quinn  11 Unat-Pipe           41.16      36.88        
 25 Germosen, Isabe  11 WFLA-FL             38.15      36.91        
 26 Zaritsky, Ava L  11 AAC-FL              37.94      37.00        
 27 Emerson, Hailey  11 SPA-FL              38.18      37.51        
 28 McArthur, Camde  11 PYP-FL              38.79      37.88        
 29 Chmara, Isabela  11 PYP-FL              38.25      38.04        
 30 Bellack, Marley  11 PYP-FL              39.05      38.09        
 31 Kelly, Avery A   11 PYP-FL              39.01      38.36        
 32 Pleune, Ellie C  11 TBAY-FL             40.60      39.19        
 33 Hargrave, Kyla   11 PYP-FL              39.25      39.20        
 34 Hasara, Sophia   12 CVST-FL             40.69      39.33        
 35 Kivenas, Kara J  12 CVST-FL             41.82      39.69        
 36 Hillier, Alliso  12 SPA-FL              41.19      40.71        
 37 Miller, Catheri  11 PYP-FL              44.01      40.99        
 38 Boardman, Eve A  11 Unat-Pipe              NT      41.26        
 39 Gholson, Gia S   11 AAC-FL              45.53      41.45        
 40 Keck, Alexus L   12 PYP-FL              48.41      41.80        
 41 Wilson, Halle M  11 Unat-Pipe              NT      42.19        
 42 Dervisevic, Alm  12 WFLA-FL             46.81      42.35        
 43 Rude, Savannah   11 CVST-FL             47.83      43.66        
 44 Conover, Emma J  12 SPA-FL              44.36      44.30        
 45 Major, Summer A  11 PYP-FL              53.00      45.21        
 46 Nicker, Alana    12 BERK-FL             56.62      47.64        
 47 Stelmach, Sofia  11 PYP-FL              45.26      47.73        
 48 MacLeod, Ellie   12 LAS-FL            1:05.13      51.09        
 49 Harry, Gwendaly  11 WCA-FL                 NT      54.53        
 -- Caterson, Julia  12 BERK-FL             42.56         DQ        
 
 Event 5  Women 13 & Over 50 Yard Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Sterlacci, Cat   14 AAC-FL              30.35      28.14        
  2 Caprio, Britney  15 PYP-FL              28.24      28.22        
  3 Ward, Caroline   16 PYP-FL              28.80      29.01        
  4 Hom, Olivia I    15 PYP-FL              29.30      29.04        
  5 Wills, Sierra E  14 AAC-FL              30.09      30.50        
  6 Kellogg, Jasmin  14 PYP-FL              33.25      30.79        
  7 Grunewald, Jule  16 SPA-FL              29.00      30.91        
  8 Allen, Hadley M  15 WFLA-FL             34.85      31.52        
  8 Harvard, Leah M  17 SPA-FL              31.17      31.52        
 10 Ernst, Nancy E   16 Unat-Pipe              NT      31.79        
 11 Austin, Channin  14 WFLA-FL             34.12      31.89        
 12 Neri, Christina  14 PYP-FL              34.54      32.35        
 13 Boutin, Maude    13 PYP-FL              34.55      32.37        
 14 Melendez, Madys  16 AAC-FL              32.56      32.95        
 15 Simon, Naomi L   15 WFLA-FL             36.32      33.33        
 16 Haggar, Alexand  15 SPA-FL                 NT      33.72        
 17 Alberdi, Nina K  14 AAC-FL              37.78      34.25        
 18 Stelmach, Olenk  14 PYP-FL              38.21      34.47        
 19 Foster, Abigail  13 PYP-FL              40.70      34.52        
 20 Garrett, Lillia  15 CVST-FL             39.99      35.04        
 21 Rivera-Perez, J  17 Pipeline-FL            NT      35.49        
 22 Morgan, Kyah T   13 SPA-FL              36.70      36.40        
 23 Rejsek, Taylor   16 PYP-FL              38.50      37.24        
 24 Robinson, Cryst  14 SPA-FL              42.61      37.41        
 25 Miley, Imani C   16 SPA-FL              37.14      38.25        
 26 Aguayo, Sophia   14 Pipeline-FL            NT      38.83        
 27 Auty, Alyssa L   15 WFLA-FL                NT      38.96        
 27 Danielson, Elai  13 PYP-FL              37.37      38.96        
 29 MacLeod, Claire  13 LAS-FL              48.01      39.64        
 30 Gasper, Ellen M  13 WCA-FL              38.96      41.33        
 31 Olinger, Cayla   13 WFLA-FL                NT      41.74        
 32 Hartford, Haval  13 SPA-FL                 NT      46.25        
 33 Bodruzic, Dora    9 WFLA-FL             44.49      46.57        
 34 Kosenshuk, Gabr  13 WFLA-FL                NT      50.78        
 -- Iafe, Natalie R  13 WCA-FL              31.92         DQ        
 
 Event 5  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
==================================================================
           31.29  11-12 12
           32.09  11-12 11
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Bair, Jake D     12 WFLA-FL             27.52      28.49 12     
  2 Thornsberry, Lo  11 WFLA-FL             33.50      31.72 11     
  3 Ingerick, Logan  11 CVST-FL             31.33      32.09 11     
  4 Harris, David R  12 SPA-FL              31.59      32.24        
  5 Karpur, Rishi *  11 Unat-Pipe           33.96      33.13        
  6 Meyers, Andrew   11 WFLA-FL             34.54      33.83        
  7 Trieloff, Geoff  12 WFLA-FL             30.38      33.93        
  8 Flesch, Asher A  11 WFLA-FL             32.34      34.17        
  9 Stoici, Sebasti  12 SPA-FL              36.28      34.50        
 10 Flesch, Sawyer   11 WFLA-FL             36.40      34.64        
 11 Godcharles, Rhe  12 WFLA-FL             35.94      36.11        
 12 Pleune, Casey M  12 TBAY-FL             37.40      36.67        
 13 Fields, Charles  12 TBAY-FL             40.46      38.04        
 14 Hayes, Jared T   11 AAC-FL              47.66      41.48        
 15 Davidson, Willi  12 SPA-FL              47.44      45.71        
 16 Teague, Gavin A  11 Pipeline-FL            NT      46.84        
 -- Lopez, Juan D    11 SPA-FL                 NT         DQ        
 
 Event 5  Men 13 & Over 50 Yard Butterfly
==================================================================
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Sellers, Austin  18 AAC-FL              27.40      24.59        
  2 Lewis, Joshua D  18 PYP-FL              29.00      25.98        
  3 Brown, Connor E  16 AAC-FL              27.05      26.26        
  4 Shaffer, Tommy   17 AAC-FL              26.99      27.03        
  5 Cecil, Robert S  15 BERK-FL             35.60      27.10        
  6 Ward, Thomas H   15 PYP-FL              31.07      27.56        
  7 King, Brandon J  16 SPA-FL                 NT      27.68        
  8 Coundouriotis,   14 SPA-FL              32.37      28.79        
  9 Som, Amit        15 PYP-FL              33.00      28.85        
 10 Navar, Gustavo   18 BERK-FL             35.85      29.14        
 11 Hom, Matthew P   13 PYP-FL              29.90      29.29        
 12 Gonzalez, Josep  13 SPA-FL              33.36      29.44        
 13 Gardner, Christ  16 PYP-FL              33.85      29.76        
 14 Ruefle, Vanya A  13 SPA-FL              33.14      29.81        
 15 Boutin, Carl     14 PYP-FL              37.08      29.82        
 16 Finn, Matthew T  15 Pipeline-FL            NT      30.37        
 17 Hassan, Zabe A   16 SPA-FL                 NT      30.52        
 18 Borodin, Andrey  15 SPA-FL                 NT      30.54        
 19 Hoce, Gibson G   15 PYP-FL              32.60      30.60        
 20 Navar, Eric D    15 BERK-FL                NT      31.65        
 21 Piccarreto, Jac  13 WFLA-FL             32.21      31.95        
 22 Badea, Stephen   13 WFLA-FL             40.48      35.09        
 23 Engwall, Benjam  18 SPA-FL                 NT      35.28        
 24 Borg, Adrian J   13 PYP-FL                 NT      36.49        
 -- Carter, Chandle  13 PYP-FL                 NT         DQ