St. Petersburg Aquatics/Lewis                Uploaded on 11/23/2014
  SPA/PYP SATURDAY-SUNDAY MORNING RACES - 11/22/2014 to 11/23/2014  
                  NORTH SHORE POOL (FL -FL , USA)                   
 
 Event 67  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
==================================================================
           35.99  8&U 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Cannella, Ashli   8 AAC-FL              39.83      39.56        
  2 Moore, Abby G     8 WFLA-FL             44.27      42.16        
  3 Edwards, Ava A    8 CVST-FL             47.56      43.96        
  4 Sands, Adele E    8 AAC-FL              47.22      47.02        
  5 Loope, Anna K     8 WFLA-FL             46.83      47.11        
  6 Neely, Catherin   8 AAC-FL            1:01.17      51.10        
  7 Dieffenthaller,   8 BERK-FL           1:01.49      57.57        
  8 Mandzik, Amaja    7 SPA-FL            1:06.07      58.95        
  9 Ratchford, Madi   8 CVST-FL             55.69      59.08        
 10 Harrison, Caide   7 PYP-FL                 NT    1:02.98        
 11 Byrne-Garcia, O   8 CVST-FL                NT    1:06.29        
 -- Williams, Sabri   8 PYP-FL                 NT         DQ        
 -- Costantino, Gra   8 CVST-FL                NT         DQ        
 
 Event 67  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
==================================================================
           35.99  9-10 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Forrister, Emma  10 SPA-FL              33.33      33.29 10&U   
  2 Jensen, Allea G  10 WFLA-FL             38.66      36.93        
  3 Raleigh, Katie    9 PYP-FL              36.66      39.33        
  4 Bowen, Alexis    10 PYP-FL              41.90      40.62        
  5 Emerson, Claire  10 SPA-FL              39.69      40.68        
  6 Walker, Eryn Q   10 PYP-FL              45.17      43.81        
  7 Chang, Kathleen   9 LAS-FL              48.50      45.11        
  8 Ray, Lauren E    10 PYP-FL              46.54      48.68        
  9 Trieloff, Lilli   9 WFLA-FL             52.08      49.63        
 10 Applefield, Syd   9 SPA-FL                 NT      53.61        
 11 Elias, Mackenzi  10 LAS-FL                 NT    1:00.08        
 12 Growcock, Emers   9 AAC-FL                 NT    1:02.01        
 
 Event 67  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
==================================================================
           36.69  8&U 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Cardosi, Dylan    8 LAS-FL              57.48      43.41        
  2 Repak, Jayden C   8 CVST-FL             44.81      45.76        
  3 Williams, Steve   7 PYP-FL                 NT      49.64        
  4 Brockman, Willi   8 SPA-FL                 NT      56.07        
  5 Radford, Nichol   8 WFLA-FL             56.21      58.48        
 -- Browning, Cash    5 SPA-FL                 NT         DQ        
 
 Event 67  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
==================================================================
           36.69  9-10 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Edmund, Mason D  10 BERK-FL             33.55      30.88 10&U   
  2 McEwan, Hayden   10 PYP-FL              34.98      36.11 10&U   
  3 Finster, Ryan T  10 SPA-FL              37.95      36.75        
  4 Vallant, Noah    10 SPA-FL              39.49      38.31        
  5 Ferrebee, Marti   9 Unat-Pipe           41.62      39.85        
  6 Chiles, James R   9 PYP-FL              39.04      40.11        
  7 Cardosi, Sean R  10 LAS-FL              59.58      40.43        
  8 Mattson, Waverl  10 AAC-FL              44.12      43.58        
  9 Longshore, Mich  10 PYP-FL            1:03.62      48.22        
 10 Rivera, Roland   10 SPA-FL              50.90      48.48        
 11 Elias, Alexande   9 LAS-FL            1:01.97      49.47        
 12 Williams, Gunne   9 WFLA-FL             56.50      51.82