St. Petersburg Aquatics/Lewis                  8/26/2023 - 12:36 PM
               SPA-TBAC  AUGUST 26, 2023 - 8/26/2023                
 
 Event 5  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Segovia, Lillian M      7 TBAC-FL             41.60      39.21  
  2 Durden, Loralei G       7 TIDE-FL             55.45      57.25  
  3 Chemel, Juniper R       7 SPA-FL                 NT      59.46  
  4 Lopez, Lilly D          8 SPA-FL            1:09.46    1:03.12  
 -- Brkic, Izabela          8 SPA-FL              57.38         DQ  
 -- McAtee, Sophie J        8 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Janjus, Annika L        7 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Sora, Grace E           7 SPA-FL            1:03.20         NS  
 
 Event 5  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Liu, Christina J        9 TBAC-FL             36.30      36.43  
  2 Domeier, Ella R         9 SPA-FL              45.29      42.26  
  3 Vuxinic, Abigail G     10 SPA-FL              45.11      43.69  
  4 Tusher, Lily C         10 TIDE-FL             44.22      43.83  
  5 Smith, Shelby M        10 SPA-FL              46.35      44.00  
  6 Khalil, Noura L         9 TBAC-FL             45.32      44.22  
  7 Johnson, Marabeth F    10 SPA-FL              48.27      44.87  
  8 Rock, Chelsea K         9 TBAC-FL             51.80      45.08  
  9 Barnes, Hannah G        9 SPA-FL              48.65      45.16  
 10 Diaz, Ella R            9 SPA-FL              46.75      46.84  
 11 Muschiana, Audrey K    10 PIA-FL              47.11      47.36  
 12 Chhoeung, Mackenzie J  10 SPA-FL              52.10      48.21  
 13 Jordanov, Everly H     10 SPA-FL              51.78      49.35  
 14 Kalkwarf, Avery K      10 SPA-FL              51.73      50.04  
 15 Rosario-Jimenez, Vict   9 WCA-FL            1:02.05      51.70  
 16 Munkittrick, Helen S    9 SPA-FL              57.57      56.90  
 17 Valdivia, Lily R        9 TIDE-FL           1:02.09      58.42  
 18 Crawford, Faith N      10 SPA-FL            1:06.18    1:03.40  
 
 Event 5  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Henderson, Greyson S   12 SPA-FL              36.13      35.20  
  2 Spinale, Sophie V      11 SPA-FL              35.56      35.24  
  3 Muschiana, Sophia G    12 PIA-FL              38.71      36.83  
  4 Norman, Sophia Y       11 SPA-FL              37.39      37.23  
  5 Bates, Evie C          12 SPA-FL              38.18      38.68  
  6 Moring, Princess A     12 SPA-FL              37.25      38.90  
  7 Winstead, Lyla E       12 TIDE-FL             40.00      39.48  
  8 Tamulionis, Leah P     12 PIA-FL              41.21      41.82  
  9 Rood, Mackenzie L      12 SPA-FL              42.75      42.08  
 10 Auld, Lucy S           11 SPA-FL              44.29      42.34  
 11 Steele, Sophia L       11 TIDE-FL             40.64      42.39  
 12 Misinszki, Mila M      11 SPA-FL              44.94      42.69  
 13 Frederick, Ella M      11 SPA-FL              43.58      42.70  
 14 Latto, Genni A         12 UN-FL                  NT      43.78  
 15 Bozeman, Piper J       11 SPA-FL              45.77      45.46  
 16 Fasick, Frida E        11 SPA-FL              46.73      46.42  
 17 Ellis, Abigail M       11 SPA-FL              48.54      48.18  
 18 Somerville, Violet M   12 SPA-FL                 NT      53.20  
 19 Baldwin, Ellie H       11 SPA-FL                 NT    1:07.69  
 -- Drumright, Beaux P     11 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Baldwin, Lilly F       11 SPA-FL            1:03.23         DQ  
 -- Klipa, Reese           11 TBAC-FL             51.67         NS  
 
 Event 5  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nock, Sebastian J       7 TBAC-FL                NT      43.14  
  2 Brice, Jasen E          7 TBAC-FL             42.75      43.28  
  3 Swails, Asher A         7 SPA-FL            1:25.51      59.01  
  4 Smith, Garry A          7 SPA-FL            1:07.04    1:00.14  
  5 Franklin, Eli B         8 SPA-FL                 NT    1:00.65  
  6 Plech, Max E            8 SPA-FL                 NT    1:04.72  
  7 Mellinger, Robbie A     7 SPA-FL                 NT    1:04.98  
  8 Doll, Sam A             7 SPA-FL                 NT    1:05.77  
  9 Whisenhunt, Liam M      6 SPA-FL            1:16.19    1:07.43  
 -- Maciel, Christian J     8 SPA-FL              48.05         DQ  
 
 Event 5  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lango, Kyler T          9 TBAC-FL             43.31      35.13  
  2 McCluskey, Nolan T     10 TBAC-FL             36.36      36.59  
  3 Sora, Benjamin T        9 SPA-FL              47.51      41.12  
  4 Budrow, Brody D         9 WCA-FL              45.09      44.39  
  5 Hyslop, Cooper J        9 TBAC-FL             43.95      44.93  
  6 Tchentsov, Oleg V      10 SPA-FL              47.23      45.00  
  7 Descent, Grayson A      9 SPA-FL              45.36      45.24  
  8 Kraft, Colden V        10 SPA-FL              56.63      46.55  
  9 Muschiana, Anthony R    9 PIA-FL              48.66      49.20  
 10 Gebicke, Cole E         9 SPA-FL            1:03.26      51.58  
 11 Whisenhunt, Logan C     9 SPA-FL            1:04.26      56.30  
 -- Re, Alexander          10 SPA-FL                 NT         NS  
 
 Event 5  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hansen, Sawyer W       12 SPA-FL              28.40      29.60  
  2 Roberts, Jacob T       11 TBAC-FL             32.10      32.22  
  3 Jones, Bryson R        11 TIDE-FL             33.76      34.02  
  4 Roberts, Parker T      11 TBAC-FL             35.64      34.50  
  5 Bowman, Bailey C       11 TIDE-FL             36.49      35.37  
  6 Durden, Luke B         11 TIDE-FL             36.37      36.51  
  7 Gabrillo, Ethan C      11 SPA-FL              59.01      39.18  
  8 Hehenberger, Finn T    12 SPA-FL              39.34      39.34  
  9 Armbruster, Caleb M    11 TBAC-FL             41.81      40.91  
 10 Brkic, Luka            12 SPA-FL              41.78      42.09  
 11 Tamulionis, Alex M     11 PIA-FL              46.54      47.55  
 12 Franks, Luke P         11 SPA-FL                 NT      47.67  
 13 Burri, Hawke R         12 SPA-FL              50.06      48.98  
 14 Burri, Peregrine M     11 SPA-FL              46.82      51.62  
 -- Abedrabbo, Zade M      11 SPA-FL                 NT         DQ  
 -- Northcutt, Sam S       12 SPA-FL                 NT         NS  
 -- Dickey, Jake M         11 SPA-FL              53.08         NS  
 -- Gates, Garrett A       12 SPA-FL            1:15.75         NS  
 -- Hassan, Rocco          11 TIDE-FL                NT         NS