St. Petersburg Aquatics/Lewis                  1/13/2024 - 11:26 AM
        2024 TRIALS FUNDRAISER MEET - 1/12/2024 to 1/13/2024        
       Florida Swimming of USA Swimming, Sanction #: FL-6605        
 
 Event 29  Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
         5:13.99  11-12 1112
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Bess, Ansley R   12 SPA               4:50.30    4:57.95 1112   
                 34.12      1:11.74 (37.62)
        1:49.58 (37.84)     2:27.68 (38.10)
        3:05.36 (37.68)     3:43.35 (37.99)
        4:21.35 (38.00)     4:57.95 (36.60)
 
 Event 29  Women 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
         4:15.49  13&O OT OLYMPIC TRIALS
         4:38.79  13&O SZ SOUTHERN ZONE SECTIO
         4:51.29  13&O 13&O 13 AND OLDER
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Clark, Alexandr  13 SPA               4:37.68    4:42.79 13&O   
                 31.64      1:07.21 (35.57)
        1:43.56 (36.35)     2:19.89 (36.33)
        2:56.04 (36.15)     3:32.79 (36.75)
        4:08.90 (36.11)     4:42.79 (33.89)
  2 Stargardt, Hail  18 TBAC              4:58.93    5:08.38        
                 34.75      1:14.51 (39.76)
        1:54.26 (39.75)     2:34.07 (39.81)
        3:13.15 (39.08)     3:52.26 (39.11)
        4:31.61 (39.35)     5:08.38 (36.77)
 
 Event 29  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
         6:02.69  10&U 10&U
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
 -- Kovalev, Andrew  10 SPA               5:18.56         NS        
 
 Event 29  Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
         4:16.59  11-12 SZ SOUTHERN ZONE SECTIO
         5:13.99  11-12 1112
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Dean, Cullen R   12 SPA               4:55.89    5:04.87 1112   
                 34.53      1:12.94 (38.41)
        1:51.81 (38.87)     2:31.29 (39.48)
        3:10.73 (39.44)     3:50.02 (39.29)
        4:27.64 (37.62)     5:04.87 (37.23)
 
 Event 29  Men 13 & Over 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
         3:55.59  13&O OT OLYMPIC TRIALS
         4:16.59  13&O SZ SOUTHERN ZONE SECTIO
         4:51.29  13&O 13&O 13 AND OLDER
    Name            Age Team                 Seed     Finals              
==================================================================
  1 Hehenberger, Co  14 SPA               4:16.29    4:15.74 SZ     
                 29.45      1:00.69 (31.24)
        1:32.93 (32.24)     2:05.81 (32.88)
        2:38.66 (32.85)     3:11.65 (32.99)
        3:44.26 (32.61)     4:15.74 (31.48)
  2 Schermerhorn, L  14 SPA               4:25.48    4:21.58 13&O   
                 30.07      1:02.99 (32.92)
        1:36.50 (33.51)     2:10.15 (33.65)
        2:44.06 (33.91)     3:16.76 (32.70)
        3:50.28 (33.52)     4:21.58 (31.30)
  3 Novak, Eugene G  13 SPA               4:24.25    4:32.94 13&O   
                 31.38      1:05.07 (33.69)
        1:39.62 (34.55)     2:14.48 (34.86)
        2:49.96 (35.48)     3:24.89 (34.93)
        3:59.93 (35.04)     4:32.94 (33.01)
  4 Kurtz, Nolan P   13 SPA               4:29.21    4:42.27 13&O   
                 31.65      1:07.18 (35.53)
        1:42.67 (35.49)     2:18.92 (36.25)
        2:54.97 (36.05)     3:31.51 (36.54)
        4:07.53 (36.02)     4:42.27 (34.74)
  5 Kovalev, Alexan  13 SPA               4:48.51    4:58.10        
                 33.42      1:10.90 (37.48)
        1:48.86 (37.96)     2:27.04 (38.18)
        3:05.08 (38.04)     3:44.09 (39.01)
        4:22.79 (38.70)     4:58.10 (35.31)
  6 Kaltsounis, Geo  15 TBAC              4:50.02    5:06.82        
                 34.07      1:11.79 (37.72)
        1:51.33 (39.54)     2:30.76 (39.43)
        3:10.47 (39.71)     3:50.05 (39.58)
        4:29.32 (39.27)     5:06.82 (37.50)
  7 Smith, Haden C   16 TBAC              4:51.42    5:08.62        
                 34.90      1:14.36 (39.46)
        1:54.00 (39.64)     2:33.55 (39.55)
        3:13.21 (39.66)     3:52.88 (39.67)
        4:32.55 (39.67)     5:08.62 (36.07)